Як настелити фанеру на підлогу. Як налагодити побут в будинку.

Найбільш експлуатована поверхня приміщення - пол , що визначає естетичність і тепловий комфорт. Найчастіше поверхню пол а вельми далека від ідеалу, тому потребує вирівнюванні. Для цього найчастіше ис пол ьзуют фанеру, завдяки ній пол и стануть ідеально рівними і теплими. Зовсім не обов'язково викликати робочу бригаду, настелити фанеру можна самостійно.
Вам знадобиться
 • - поліетилен;
 • - фанера;
 • - лобзик;
 • - саморізи;
 • - викрутка або шуруповерт;
 • - дюбеля;
 • - клей або мастика;
 • - розчинник;
 • - зубчастий шпатель;
 • - текстурная шпаклівка;
 • - шлифмашинка для паркету або груба наждачний папір.
Інструкція
1
Перш ніж приступити до настилу фанери, слід визначити вологість ремонтованого підстави. Для цього ис пол ьзуют спеціальний прилад, перевіряючий рівень вологості. Якщо ви не маєте в своєму арсеналі даного пристрою, укладіть на стяжку відрізок пол іетілена (приблизно 1х1 метр) і притисніть його краю до пол у за допомогою вантажу, центр при цьому повинен залишатися вільним. Залиште пол іетілена три доби. Якщо його внутрішня сторона залишилася сухою, без наявності крапель конденсату, приміщення можна вважати придатним для настилу фанери.
2
Складіть приблизну схему укладання фанери, розрахуйте кількість квадратів і листів, визначте порядок за пол нения виступів і ніш. Враховуйте той момент, що відстань між покриттям і стін має бути не менше пол утора-двох сантиметрів, між листами - не менше восьми міліметрів. Розпиляєте листи і розкладіть по поверхні пол а згідно зі схемою, уточніть розміри і контури. При внесенні будь-яких змін пронумеруйте аркуші і приберіть їх в сторону.
3
Очистіть пол від сміття і пилу, при необхідності зачистите поверхню від невеликих нерівностей. Після ретельного прибирання приступайте до Праймування. Для цього візьміть клей і мастику, на яку буде укладатися фанера, і розбавте її відповідним розчинником. Нанесіть приготований склад зубчастим шпателем на всю поверхню пол а, товщина шару повинна складати близько двох міліметрів.
4
Починаючи з порога, і відповідно до нумерації почніть укладати розпиляні листи фанери. Для кріплення ис пол ьзуйте саморізи з пластмасовими дюбелями. При цьому довжина самореза повинні бути в три рази більше товщини листа фанери. Поглибивши капелюшки самореза, приховайте місця свердління текстурной шпаклівкою. Кріпіть листи від середини до країв, між кріпленнями дотримуйте оптимальна відстань п'ятнадцять-двадцять сантиметрів. Коли клей пол ністю підсохне, зашліфуйте поверхню пол а грубої наждачним шкіркою або шлифмашинкой для паркету.
Позитивним властивістю фанери є її здатність приймати початковий вигляд після висихання. За якістю і ціною фанера перевершує такі матеріали, як ДСП і ДВП, а ламінована фанера має такі властивості як водостійкість і зносостійкість. Без сумнівів, ламінована фанера по своїх декоративних якостях перевершує фанеру без спеціального покриття.
Інструкція
1
Такий вид покриття стелять по лагам або ж по цементно-піщаної стяжки. При укладанні фанери звичайного приклеювання недостатньо, (як у випадку укладанні ДВП) необхідно свердлити отвори і кріпити фанеру саморізами.
2
Почніть прісверлівать фанеру до цементно-піщаної стяжки, попередньо покрийте стяжку грунтом.
3
Спочатку приклейте плити до основи - клей наноситься під кожен лист окремо. Щоб листи сильно не зволожувалися, покрийте їх оліфою.
4
Листи фанери необхідно починати прісверлівать спочатку в центрі, а потім по периметру.
5
Капелюшки болтів і шурупів замажте текстурной шпаклівкою.
6
Найкраще почати укладку від порога, а залишки (обрізки) вже стелити там, де буде стояти меблі. Потрібно промазувати як поверхня стяжки, так і низ аркуша.