Як знайти маску підмережі. маска підмережі Як дізнатися.

Щоб визначити довжину адреси підмережі , потрібно використовувати спеціалізоване назва - маска. За допомогою цього числа можна визначити, яка частина визначена в IP-адресі для завдання мережі. Тому вміння правильно її знаходити є одним з найбільш важливих.
Інструкція
1
Розподіл адрес по організаціям було важко. Введення категорій мереж набагато спростило це завдання. Але це стало недоцільним при використанні декількох комп'ютерів у вузлі. Для раціонального використання організували підмережі , адреса яких складається з частини класу A, B або C і містить в собі так зване поле (subnet field). Для цього значення потрібні додаткові біти, які, в свою чергу, належать хост-частини. Таким чином, одна мережа може поділятися на дві підмережі (як мінімум). Визначити адресу в такому випадку стає вельми складно. У програмуванні стали використовувати новий термін - маска підмережі . Він має на увазі довжину адреси кожної підмережі . Щоб визначити маску, потрібно поступити таким чином: для початку слід записати IP-адресу в бінарному вигляді. Щоб виконати дану процедуру, потрібні розряди, які відносяться до network- і subnet-частини, замінити на одиниці, всі значення, які відносяться до host-частини, - на нулі. В кінцевому підсумку ви отримаєте маску підмережі .
2
Якщо ви не знаєте свою IP-адресу, то можете скористатися другим способом. У властивостях мережевих підключень найчастіше вказується маска підмережі . Щоб її переглянути, виконайте такі дії: відкрийте меню «Пуск»; далі пройдіть в розділ «Панель управління». У вікні, ви побачите перелік виконуваних комп'ютером завдань. Зайдіть в пункт «Мережеві підключення». У висвітиться списку знайдіть «Протокол Інтернету (TCP/IP)». Відкрийте меню «Властивості». У налаштуваннях знайдіть пункт «Маска підмережі ».
3
Іноді так буває, що налаштування всіх підмереж комп'ютер отримує автоматично і у властивостях «Протоколу Інтернету (TCP/IP)" не відображає їх. У цьому випадку ви можете поступити так: відкрийте командний рядок Windows. Для цього зайдіть в меню «Пуск», потім в розділ «Усі програми», «Стандартні», «Командний рядок». Відкриється діалогове вікно. Напишіть команду ipconfig, після чого перед вами з'явиться список всіх адрес мереж та існуючих підмереж. Знайдіть серед них потрібну вам маску.
Корисна порада
Якщо ви відкриєте «Мережеві підключення», то в «Протоколі Інтернету (TCP/IP)» ви можете прочитати ваш IP-адресу. Щоб не виконувати наступні дії з кроку 2, ви можете самостійно записати адресу в бінарному вигляді, як сказано в кроці 1. Це допоможе вам скоротити часові витрати.