Як вимовляти букву Ш.

Роботу над вимовою літери Ш найкраще починати з раннього дитячого віку. Але якщо у дорослої людини також є подібна проблема, то заняття артикуляційної гімнастикою здатні допомогти і йому.
Вам знадобиться
  • - дзеркало;
  • - ритмічна музика
Інструкція
1
Артикуляційна гімнастика складається з вправ для нижньої щелепи, губ і язика. Виконувати їх потрібно систематично - щодня по 3-5 хвилин перед дзеркалом. Заняття з дітьми можна супроводжувати ритмічною музикою, рахунком або ударами.
2
Виконайте вправу на розвиток м'язів нижньої щелепи. Попросіть дитину широко відкрити рот і тримати його в такому положенні протягом 20 секунд. Повторюйте цю вправу 10-15 разів.
3
Сприяють розвитку нижньої щелепи жувальні рухи при зімкнутих губах, а також легкі постукування зубами (губи розімкнуті). Зробіть вправу «парканчик» - губи розтягніть в усмішці, а верхню щелепу поставте на нижню. Витримайте в такому положенні 15-20 секунд, розслабтеся. Можна тренуватися одночасно з дитиною, вносячи ігрові елементи в вправи.
4
Розвивайте м'язи губ. Сильно розтягніть розімкнуті губи при стислих зубах, вийде «голлівудська посмішка», зафіксуйте її на 5-7 секунд. Повторіть цю дію 10-15 разів. Зробіть вправу «Хоботок» - витягніть губи якомога далі вперед трубочкою. Повторіть 15-20 разів.
5
Для розвитку м'язів мови виконайте разом з дитиною вправу «Чашечка». На нижню губу покладіть мову, піднявши при цьому його бічні сторони і кінчик. Має вийти щось на зразок жолобка. Ще одним ефективним видом тренування м'язів цього мовного органу є так звана «Болтушка». Напружте мову і швидко-швидко поговоріть їм у роті в різні боки, потім розслабте його і повторіть вправу. Виконуйте 20-30 разів.
6
Проговаривайте разом з дитиною різні скоромовки, стежте не стільки за швидкістю, скільки за якістю їх вимови. Наприклад: «Йшла Саша по шосе і смоктала сушку», «Шапка да шубка - ось і весь Мишко», «Шістнадцять йшли мишей і шість знайшли грошів, а миші, що поплоше, шумливо нишпорять гроши» і т.д.
Кожна третя людина має які-небудь порушення зору, які погіршуються через постійної роботи з комп'ютером і натренованістю очного яблука. Сьогодні поганий зір можна виправити лазерною корекцією, однак перед тим як вдаватися до «важкої артилерії», бажано все ж спробувати менш радикальну гімнастику для очей.

Тренування очей

Гостроту зору можна повернути природним шляхом - проте на це потрібно бажання, терпіння і трохи вільного часу кожен день. Гімнастика для очей розроблялася індійськими йогами, які прагнули гармонізувати роботу всіх органів і систем із зором включно. Очі починають інтенсивно працювати ще зі школи, тому у школярів зір падає дуже різко. Згодом щоденна навантаження на очі продовжує зростати - через телевізора, комп'ютера і читання книг в невідповідних умовах поганий зір спостерігається у третини дорослих людей.Гімнастіку для очей необхідно робити навіть людям зі стовідсотковим зором, оскільки вона допомагає уникнути багатьох проблем і запобігти його зниження. У світі існує багато ефективних комплексів вправ для відновлення зору. При їх виконанні вкрай важливо дотримуватися всіх правил, які дають автори методик, щоб гімнастика дала максимально позитивний результат. Найголовнішою умовою виконання зорових вправ є правильне дихання - оскільки під час гімнастики очних яблук необхідна достатня кількість кисню, який допоможе відновити нервові тканини і капіляри.

Вправи очної гімнастики

Щоб поліпшити кровообіг очних нервів і м'язів, потрібно протягом п'яти хвилин малювати вісімки вказівним і середнім пальцем, рухаючись в області нижнього краю ока і над бровою в напрямку носа. Після 8-16 підходів масажу слід рухати очима по горизонтальній прямій лінії вліво і вправо, вгору і вниз, а потім за годинниковою стрілкою. Потім потрібно швидко та інтенсивно замружуватися, стискаючи і розслабляючи очні мишци.Для поліпшення концентрації можна поставити палець на перенісся і постаратися побачити його двома очима одновременно.Чтоби знизити ймовірність розвитку короткозорості або зупинити зниження зору, потрібно сісти в крісло, розслабити і відхилитися назад. Потім потрібно глибоко вдихнути, податися вперед, видихнути, знову відхилитися і прикрити очі. Руки потрібно покласти на пояс, а голову - повернути вправо так, щоб побачити лікоть. Маніпуляцію потрібно повторити з лівою стороною. Потім погляд потрібно направити в стелю і повращать їм за і проти годинникової стрілки, після чого потрібно витягнути руки вперед, затримати на кінчиках пальців погляд, вдихнути, підняти руки вгору і опустити на видиху. Головою при цьому рухати не можна.