Як відновити лінукс.

Операційна система Linux з кожним роком завойовує все більше прихильників. До числа її безперечних достоїнств можна віднести відсутність ліцензування та високу надійність роботи. Тим не менш, у початківця користувача Лінукс система може досить часто давати збої, що призводить до необхідності її відновлення.
Інструкція
1
Одним з принципових відмінностей Linux від Windows є те, що при роботі з нею «впала» систему прийнято лагодити, а не встановлювати заново. Для того щоб відновлення проходило швидко і безболісно, про це слід подбати ще при установці операційної системи.
2
Перед установкою Linux, який би дистрибутив ви не використали, слід правильно розбити диск. Зробіть наступні розділи:/boot - розмір приблизно 130 Мб, файлова система ext2./SWAP - розділ підкачки, його розмір дорівнює подвійному розміру ОЗУ, але не більше 4 Гб./- Кореневий розділ, розмір порядка 50 Гб, файлова система ext3 або reiserfs./Home - інше дисковий простір, ext 3 або reiserfs.Правільное розбиття диска допоможе вам зберегти дані користувача практично при будь-якому збої.
3
У тому випадку, якщо порушена файлова система, для відновлення Linux вам буде потрібно LiveCD з утилітою відновлення fsck. Завантажити з LiveCD, увійдіть в консоль з правами адміністратора. Якщо ви не знаєте шлях до вашої файлової системи, з'ясуйте його командою fdisk -l.
4
Ви знайшли файлову систему - припустимо, її шлях/dev/sda1. Тепер запустіть процедуру її відновлення командою fsck -fy -t ext4/dev/sda1. Зверніть увагу на вказаний тип файлової системи - він повинен бути той же, що у вас. Ключ -f задає автоматичну перевірку, ключ -t - тип файлової системи, -y автоматично відповідає yes на всі питання в ході перевірки.
5
Для відновлення завантажувача (зазвичай використовується Grub2) необхідно завантажитися з LiveCD. Якщо/boot у вас знаходиться на окремому розділі, спочатку створіть відповідну папку: sudo mkdir/mnt/boot. Потім прімонтіруйте розділ з Linux, для цього введіть у терміналі команду: sudo mount/dev/sda1/mnt/boot. Зверніть увагу, що в прикладі використаний вже згадуваний вище розділ sda1. У вас він може бути іншим. Якщо ви не виносили/boot в окремий розділ, відразу прімонтіруйте розділ з Linux командою: sudo mount/dev/sda1/mnt.
6
Тепер запустіть установку Grub2: sudo grub-install --root-directory =/mnt/boot/dev/sda. Зауважте, що установка завантажувача проводиться на жорсткий диск (sda), а не на його розділ. Після закінчення установки перезавантажте систему, потім поновіть Grub2 командою sudo update-grub.
7
Враховуючи, що існує багато дистрибутивів Linux, перед відновленням системи пошукайте в мережі інформацію по відновленню саме вашого варіанту ОС. Наведені вище приклади розраховані на широко поширені дистрибутиви Ubuntu і Kubuntu.