Як в excel побудувати залежність.

Найчастіше в електронні таблиці поміщають масиви даних, що містять взаємозалежні групи значень. Оцінити існуючу залежність найпростіше візуально, а для цього треба побудувати відповідний графік. Табличний редактор Microsoft Office Excel має дуже просунуті інструменти для такої роботи, але користуватися ними зовсім не складно.
Вам знадобиться
  • Табличний редактор Microsoft Office Excel 2007 або 2010.
Інструкція
1
Запустіть Excel і завантажте в нього документ з потрібною таблицею. Якщо дані, залежність яких треба відобразити, розміщені в сусідніх рядках або колонках одного аркуша, виділіть їх.
2
На вкладці «Вставка» в меню Excel розкрийте випадає "Точкова» - він поміщений в середину правої колонки піктограм групи команд «Діаграми». Цей список містить схематичні зображення різних видів графіків, з яких потрібно вибрати найбільш підходящий для відображення взаємозалежності даних з вашої таблиці. Після цього Excel додасть в меню редактора три вкладки для роботи з графіком, об'єднані заголовком «Робота з діаграмами».
3
Якщо на першому кроці ви виділили потрібні колонки, графік буде побудований автоматично і цей крок вам можна пропустити. В іншому випадку буде створена лише порожня область. Клацніть по кнопці «Вибрати дані» в групі команд «Дані» на одній з доданих вкладок - «Конструктор». У вікні, натисніть кнопку «Додати» під написом «Елементи легенди (ряди)» та Excel покаже ще одне віконце, що містить три поля.
4
В поле «Ім'я ряду» вкажіть заголовок графіка - наприклад, клікніть на комірці з назвою колонки даних. Наступної поле - «Значення X» - помістіть адресу діапазону таблиці, який містить числа, що визначають розподіл точок вздовж осі абсцис. Це можна зробити як з клавіатури, так і виділивши потрібний діапазон комірок мишкою. Те ж саме, але для даних по осі ординат, виконайте в полі «Значення Y».
5
Натисніть кнопки OK в двох відкритих вікнах діалогу, і графік залежності буде побудований.
6
За допомогою керуючих елементів на вкладках «Макет» і «Формат» меню табличного редактора налаштуйте зовнішній вигляд створеного графіка. Ви можете змінити як кольори і шрифти написів самого графіка, так і зовнішній вигляд підкладки. Їй можна надати об'ємність, змінити форму, задати колір і способи заливки, підібрати фактуру і т.д.