Як вивчити столиці.

Вивчення країн і їх сторінок відбувається ще в школі на уроці географії. Однак якщо ви вже доросла людина і хочете освіжити свої знання, ви можете легко це зробити за допомогою декількох способів.
Інструкція
1
Існує два основних варіанти: механічне заучування або інтерактивне навчання. Справа в тому, що останнім часом активно розробляються програми, націлені на навчання людей різного віку. Винятком тут не стала і програма, яка так і називається «Країни та їх столиці ». Її можна безкоштовно скачати в інтернеті. Вона дозволяє вивчити майже всі світові столиці , валюти країн. Користувачеві доступно три режими навчання (він може проходити вікторини за темами «Країна по столиці», «Столиця по країні», а також «Валюта по країні»).
2
Зверніть увагу: ви можете поєднувати навчання на комп'ютері та механічне повторення матеріалу. При цьому зовсім не обов'язково сидіти годинами з підручником і «зубрити». Можна вчинити по-іншому: візьміть невеликі листки паперу (бажано яскраві), напишіть на них пари країна-столиця і розвісьте по квартирі або обклейте ними свій робочий стіл. Вішати стікери краще на рівні очей. Завдяки цьому ви частіше будете бачити інформацію і запам'ятовувати її без особливої напруги.
3
Придбайте велику карту світу і вчіть столиці на неї. Таким чином, буде тренуватися ще й зорова пам'ять (як і в тому випадку, який описаний в другому кроці). Досить буде буквально два-три рази на день підходити до карти і уважно читати назви країн і столиць. До речі, все виявиться набагато ефективніше, якщо ви будете вимовляти назви вголос.
4
Ви витратите набагато менше часу на вивчення, якщо одночасно будете створювати якийсь асоціативний ряд. Крім того, можна вчити так звані абревіатури, наприклад: КП (Китай - столиця Пекіна), ФП (Франція - Париж) і так далі. Якщо пам'ятати хоча б першу букву столиці , відновити всі її назва буде набагато легше.
Корисна порада
В інтернеті знайдеться безліч сайтів з цікавими фактами про багатьох містах і країнах. Можливо, їх прочитання дозволить вам надовго залишити в пам'яті назви хоча б деяких з них.
Діти вчаться в процесі гри. І виходить це в них дуже успішно. На жаль, дорослішаючи, ми забуваємо про такий вид навчання: в школах нас вчать довго сидіти над підручниками і книгами, заучуючи потрібну інформацію. А адже вчитися граючи можна в будь-якому віці. Гра робить процес навчання захоплюючим і більш ефективним.
Інструкція
1
Стара добра гра "Міста" більшості з нас відома з раннього дитинства. Правила гранично прості: перший гравець називає місто, другий гравець повинен назвати інше місто, назва якого починається на останню букву міста, щойно названого попереднім гравцем. І так далі по ланцюжку. При цьому раніше названі міста інший учасник не може використовувати. У грі можуть брати участь від двох і більше осіб. Якщо міста закінчується на "Ь" або "видання" робиться виняток, і в гру береться передостання буква. Для букв «Й» та «И» такий виняток зазвичай не робиться, оскільки міст на цих літери хоч і небагато, але вони є. Гра закінчується тоді, коли черговий учасник не може згадати назву міста на задану букву.
2
Трохи усложним правила. Тепер мало згадати назву міста на потрібну букву, потрібно ще й дати коротку інформацію про це місто або країні, де це місто розташоване. Це може бути географічне положення, клімат, місцеві традиції та визначні пам'ятки, населення, культура, віра, уряд, цікаві факти з історії та сучасного життя міста чи країни - будь-яка цікава і захоплююча інформація. Повторюватися не можна.
3
Щоб не вдарити в бруд обличчям, до гри доведеться підготуватися. Почитайте книги про міста і країнах світу. Краще, якщо це будуть не підручники, а науково-популярна література: такі книги читаються легше і саме на їх сторінках часто зібрані найцікавіші дані.
4
Підготувалися? Саме час приступити до гри. Ви самі здивуєтеся, наскільки захоплюючою і насиченою стала гра. В процесі у вас буде можливість блиснути своїми знаннями і дізнатися багато нового про міста і країнах світу від інших гравців. Майже напевно, до наступної гри ви захочете познайомитися ще більш ґрунтовно, щоб здивувати оточуючих і порадувати себе своїми знаннями. Дерзайте!