Як викрутити зірваний болт. зірвав різьбу у болта Як витягнути.

З часом метал, з якого зроблений кріплення, втомлюється, стає менш міцним, легко ламається, і різьба, відповідно, може легко бути зірвана. В такому випадку відкрутити болт стає складніше, але знаючи кілька способів, ви з цим впораєтеся.
Вам знадобиться
  • - пассатижи;
  • - плоскогубці;
  • - кусачки;
  • - обценьки;
  • - клей «Рідкі цвяхи»;
  • - ответка;
  • - ще один метиз;
  • - набір екстракторів;
  • - дриль зі свердлом меншого діаметру.
Інструкція
1
Спробуйте підчепити болт видергой або обценьками і витягнути, наскільки дозволить зірвана різьба. Далі, не прибираючи інструменту, викручуйте його викруткою або ключем, в залежності від конструкції болт а.
2
Якщо у вас немає обценьок, подсуньте під капелюшок болт а плоску викрутку, упріть її об що-небудь, щоб утворився важіль, і молотком акуратно постукуйте по рукоятці викрутки - болт буде потроху виходити з отвору. Постарайтеся в цей час підкручувати болт викруткою проти годинникової стрілки.
3
Маленький болт спробуйте вирвати кусачками. Просто затисніть капелюшок між губок інструмента і з силою потягніть на себе. Якщо різьблення зовсім зірвана, він без праці вийде, а якщо не зовсім - крутите кусачки разом з болт ом проти годинникової стрілки.
4
Якщо у болт а капелюшок передбачає шліци під викрутку, проблема полягає в тому, що неможливо надати зусилля в потрібному напрямку, так як болт прокручує. Щоб виправити це, заточите капелюшок під розвідний гайковий ключ або просто зробіть два зрізу навпроти один одного під пассатижи. Вхопитеся за капелюшок і викручуйте, при цьому тягніть болт на себе.
5
Купіть набір екстракторів - кілька мітчиків зі зворотним різьбленням. Просвердлите в болт е отвір глибиною 3-15 мм свердлом менше, ніж внутрішній діаметр метизів. Підберіть екстрактор за розміром і вкрутіть його проти годинникової стрілки. В той момент, коли конус, що звужується в нижній частині мітчика, дійде до кінця, болт почне обертатися разом з ним - в цей момент почніть відкручувати зірваний болт в потрібному напрямку.
6
На болт з зірваної різьбленням, що знаходиться у важкодоступному місці, капніть трохи клею по металу, наприклад, «Рідкі цвяхи», і приклейте ще один метиз. Поверхні попередньо знежирте. Після повного висихання спробуйте витягнути обидва болт а разом, потягнувши приклеєний до себе і прокручуючи його по ходу різьблення.
Уявіть ситуацію, коли в процесі ремонту техніки вам необхідно розібрати якийсь вузол, але ви не можете цього зробити, тому що в одного з кріпильних болтів не виявилося капелюшки. Ситуація добре відома, не варто впадати у відчай. Є кілька досить простих способів вирішення цієї проблеми.
Інструкція
1
Якщо, приміром, місце зламу болта розташоване в безпосередній близькості від поверхні деталі, то варто вдатися до допомоги гострого керна. Встановіть його під кутом до краю болта і, злегка вдаряючи, постарайтеся надати йому обертання проти годинникової стрілки (для болта з правого різьбленням). Іноді буває цього цілком достатньо.
2
Інший варіант можна реалізувати за допомогою болгарки, за умови, що верхня частина «обезголовленого» болта хоч трохи виступає над поверхнею деталі. Проріжте в ньому паз під викрутку за допомогою тонкого відрізного круга розміром 0,8-1,00 мм і можете приступати до витягання болта.
3
Наступний, мабуть, самий надійний спосіб - за допомогою мітчика з лівою різьбою. Спочатку зробіть керном відмітку по центру болта і просвердлите отвір, діаметром якого на 2-3 мм менше болта і глибиною 10-15 мм. Потім почніть вкручувати в отвір мітчик доти, поки опір його обертання не почне перевищувати силу тертя різьбі болта, після чого він почне вивертатися.
4
В відсутність мітчика можна спробувати витягти болт за допомогою викрутки, грані якої заточені на конус з таким розрахунком, щоб вона входила в отвір. Для більш надійної фіксації в отворі по викрутці слід злегка кілька разів вдарити молотком.
5
Для витягання зламаного болта можна також використовувати мітчик з правого різьбленням. Як тільки болт почне йти вглиб, починайте вивертати його. Наступний спосіб передбачає використання зварювання, але тільки за трьох умов: а) якщо болт має діаметр більше 10-12 мм; б) зварювальник володіє високою кваліфікацією; в) лінія зламу знаходиться близько до поверхні (в цьому випадку можна спробувати приварити до зламаного болта шматочок металу і вивернути з його допомогою болт).
6
У самому крайньому випадку, коли всі вищеперелічені способи не вдалося реалізувати, залишається висвердлити болт свердлом, діаметр якого відповідає або близький діаметру болта. Після цього слід засвердлити отвір під нову різьбу більшого розміру. Наприклад, при різьбленні М8 зробіть М10 або М12.