Як змінити колір фону в фотошопі. Як зробити прозорий фон в фотошопі.

Для досягнення особливого художнього ефекту, для залучення уваги глядача до першого плану фотографії, для вирівнювання колірної композиції зображення чи інших художніх цілей дизайнеру буває необхідно змінити колір фону на цифровому зображенні. В арсеналі програми Adobe Photoshop існує достатня кількість інструментів для того, щоб без праці здійснити подібну операцію.
Вам знадобиться
  • Для того, щоб переступити до виконання даної інструкції вам необхідно володіти базовими знаннями програми Фотошоп - мати уявлення про те, що таке шари, маски прозорості, типи і способи редагування шарів. Крім того, передбачається, що ви вже навчилися відокремлювати основне зображення від фонового, яке тепер і необхідно перефарбувати.
Інструкція
1
Перш за все, нам необхідно мати два шари. Один шар з елементами першого плану - персонажами, предметами та іншими фрагментами, які за задумом автора не є фоном. І, власне, фоновий шар, колір якого і необхідно в кінцевому рахунку ізменіть.О те, як виділити зображення і відокремити його від фону, неодноразово написано на безкрайніх просторах інтернету. Сподіваємося, цю операцію вам вже вдалося здійснити. Коротенько нагадаємо, що для цього необхідно якимось чином створити маску прозорості, і застосувати її до шару першого плану. Другий шар, що знаходиться в списку шарів нижче попереднього, може не мати прозорості, але, в кожному разі, буде базою для всієї композиції. По суті, це можуть бути два однакових шару, просто перший з них буде мати прозорі ділянки, крізь які буде видно лежить під ним фон.
2
Для корекції кольору фону створимо спеціальний коригуючий шар. Операція ця доступна через основне меню Layer> New Adjustment Layer ("Новий коригувальний шар"), або через натиснення кнопки з розділеним надвоє чорно-білим кружком знизу панелі шарів. Програма Фотошоп надає цілий арсенал різних типів таких шарів: це і верстви простий регулювання колірного відтінку, такі як Hue/Saturation ("Відтінок/Насиченість") або Color Balance ("Колірний баланс"), це і більш «заумні» типи шарів, такі як, наприклад, Levels ("Рівні") або Curves ("Криві"), допомогою яких регулюється динамічний діапазон зображення, причому для кожного колірного каналу ця процедура може бути здійснена окремо, це і призначені для цветокорректоров спеціалізовані типи - такі як Vibrance (" колірної резонанс ") або, наприклад, Gradient Map (" Градиентная Карта "), за допомогою якої можна перебудувати колірну палітру зображення. Який саме тип шару вам необхідний, залежить від поставленого завдання: чи хочете ви змінити колірну гамму фону, зробити його більш світлим або темним, щодо елементів першого плану, кардинально змінити його колір - перетворити його в чорно-білий або однотонний, і т.п .
3
Необхідно пам'ятати, що для того, щоб всі вищеописані ефекти стали можливі, насамперед, необхідно, щоб створений коригувальний шар займав потрібне місце в списку шарів. Він повинен знаходитися вище фонового шару, але нижче шару першого плану. Створіть шар, погляньте на список у відповідній панелі (вона відкривається і закривається при натисканні клавіші F7), і, якщо це необхідно, перетягніть мишкою строчки з іменами шарів так, щоб у списку панував потрібний порядок.
4
Зрозуміло, коригувальних шарів, керуючих кольором фону, може бути створене будь-яку кількість. Одні з них можуть відповідати за яскравість, інші - вносити потрібні корективи в колірний відтінок. Зрозуміло, як і будь-які інші верстви в програмі Фотошоп, коригувальні шари мають свої маски прозорості - це дає додаткові можливості за індивідуальним управлінню кольором різних ділянок фонового зображення, досить виділити або, навпаки, замаскувати той чи інший фрагмент на масці відповідного шару. Пам'ятайте про те, що шари, які повинні відповідати за корекцію фону, повинні знаходиться в списку шарів вище зазначеного, тоді вони будуть чинити на нього своє вліяніе.Не бійтеся експериментувати, пробуйте, здобувайте досвід в кольорокорекції, тоді незабаром будь-які завдання, навіть найскладніші «елементи вищого пілотажу» в обробці цифрових зображень стануть вам по плечу.