Як визначити, на Яке число припадає Великдень.

Християнська Великдень - великий, особливе свято. В цей день віруючі, які відносять себе до християнської релігії, з благоговінням і любов'ю згадують про подвиг Сина Божого, який не злякався жорстоких катувань і самої смерті, щоб дарувати людям надію на порятунок душі. Саме тому це світлий, радісний свято, адже Син Божий воскрес, ознаменувавши своїм чудесним порятунком торжество життя над смертю.
Інструкція
1
Це свято не має фіксованої, чітко визначеної дати. Мається лише одне категоричне умова: Великдень повинна святкуватися в неділю. На перший погляд це може здатися дивним, навіть парадоксальним. Але парадокс тільки удаваний: справа в тому, що дата Великодня залежить не тільки від сонячного, але і від місячного календаря.
2
Спочатку Великдень - точніше, «Пейсах» - була святом древніх іудеїв. В цей день вони відзначали початок чудесного результату своїх предків з єгипетського полону (пам'ятаєте біблійні легенди, як Мойсей 40 років водив євреїв по Синайській пустелі). Але вони також не знали точної дати початку результату, оскільки у древніх іудеїв був місячний календар. І тому 14-й день першого місяця весни (коли по їх переказами й почався цей результат), випадав на різні дні. Жорстко фіксувалося лише одна обставина: це був перший день весняного повного місяця.
3
Ось тому, коли християнська релігія перестала піддаватися гонінням і зробилася панівною, знадобилося визначитися з датою великого свята Пасхи. З цього приводу було багато богословських дискусій, суперечок, - часом, досить жорстких. Зрештою священики на вселенському соборі, який відбувся в місті Нікеї в 325-му році, постановили: свято Пасхи надолужити відзначати в першу неділю після першого повного місяця, яке настало слідом за днем весняного рівнодення. Саме тому дата Пасхи має такий широкий розкид - від 7 квітня до 8 травня. Цілий місяць!
4
Дату Пасхи можна розрахувати по пасхалії - спеціальними таблицями, які складаються священнослужителями. Православна Великдень в нинішньому 2012-му році святкуватиметься у неділю, 15 квітня.
5
Як ще можна визначити дату Пасхи? За допомогою місячного календаря, тобто таблиць, в яких вказані фази Місяця і дати, на які вони припадають. Вам знадобиться всього лише визначити, якому дню відповідає початок першого повного місяця після дня весняного рівнодення. Після чого ви, заглянувши в календар, побачите, яка дата найближчого неділі, наступаючого слідом. Таким чином ви і дізнаєтеся, на який день випадає світла Великдень .