Як змінити функцію клавіші. Як змінити функції кнопок в клавіатурі.

Функції окремих клавіш та їх поєднань, задані в Windows за замовчуванням, не завжди влаштовують користувачів. В ОС Microsoft існує можливість міняти функцію деяких клавіш, здійснюючи зміни в реєстрі, однак ці можливості дуже обмежені. Тим, хто хоче радикально змінити функціональність своєї клавіатури, підлаштовуючи її роботу оптимальним для себе чином, необхідно вдатися до стороннім програмам.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер з встановленою Windows;
  • - доступ в інтернет.
Інструкція
1
Одним з найкращих безкоштовних додатків для перепрограмування клавіатури є Mkey. Зайдіть на сайт http://www.seriosoft.org, скачайте програму на свій комп'ютер і інсталюйте її. При установці Mkey змінює драйвера клавіатури на свої власні і повністю підпорядковує собі роботу клавіатури.
2
Якщо ви бажаєте змінити функцію якийсь клавіші, відкрийте вікно програми і увійдіть в меню «Клавіші». Клацніть правою кнопкою миші в лівій зоні вікна і виберіть опцію «Додати». Після виникнення діалогового вікна натисніть ту клавішу, функцію якої хочете змінити, і введіть в форму будь-яку назву цієї клавіші. Підтвердивши своє рішення натисканням кнопки "Ок", виберіть в центральній зоні вікна одну з дій, виконання якого хочете доручити цій клавіші. Підтвердіть свій вибір, натиснувши значок «Зберегти» у правому нижньому куті. З цього часу обрана клавіша буде виконувати призначену їй функцію .
3
Для тих, хто хоче радикально змінити свою роботу з клавіатурою, можна порадити наступний варіант. Придбайте мультимедійну клавіатуру з набором кнопок, керуючих програвачем. Виберіть на клавіатурі кнопки, якими ви не користуєтеся в звичайній роботі. Це можуть бути клавіші цифрового блоку (праворуч на клавіатурі), частина функціональних кнопок (F1, F2 і т.д.), клавіші Scroll Lock, Pause Break та інші. Разом з мультимедійними число клавіш, які можна перепрограмувати без жодного збитку для роботи, може скласти кілька десятків.
4
За допомогою програми Mkey задайте клавішам особливі функції. Це може бути запуск найбільш використовуваних вами програм і самі різні дії (вирізати, копіювати, оновити, вставити, переміститися по вкладках, підключитися до інтернету і пр.). На відміну від системних поєднань клавіш керування ними буде здійснюватися одним натисканням кнопки, що набагато зручніше і швидше, ніж робити те ж саме, натискаючи одночасно дві або три кнопки.
5
Для того щоб швидше запам'ятати нові функції клавіш, наклейте на них відповідні значки за допомогою скотча або наклейок для клавіш. В результаті цих перетворень ваша клавіатура знайде ексклюзивну функціональність, оптимальним чином відповідну вашим запитам. Швидкість та зручність роботи на клавіатурі значно зростуть.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Vffw0VOKE-Q
Зверніть увагу
В Mkey не підлягають перепрограмуванню тільки клавіші Shift, Ctrl, Alt і Win.
Корисна порада
Крім Mkey існують і інші програми для зміни функцій клавіш - наприклад, KeyRemapper, KeyTweak, Hot.Keyboard. Однак частина з них є платними, що не перевершуючи при цьому функціональністю Mkey, інші поступаються їй за своїми можливостями.
В ноутбуках з різних причин можуть вийти з ладу одна або кілька клавіш на клавіатурі. Оскільки замінити всю клавіатуру досить дороге задоволення, можна поміняти призначення клавіш і перенести їх функції на менш використовувані клавіші , наприклад, на другий Ctrl, Alt або Win.
Вам знадобиться
  • Програми KEY TWEAK, MKey, Keyboard Layout Manager
Інструкція
1
Скачиваем програми з інтернету і запускаємо одну з них.
2
Вибираємо на екрані програми за допомогою мишки непрацюючі клавіші . Для цього підводимо курсор до віртуальної клавіатури і натискаємо відповідну клавішу. Програма зажадає активувати її «по-справжньому», тобто перевірити її працездатність.
3
Натискаємо на непрацюючу клавішу. Якщо мова йде про перенесення функції з працюючих клавіш, наприклад, клавіші Fn для лівшів в звичну для них праву сторону, то програма сповістить користувача, що клавіша працює.
4
Задаємо нову клавішу для обраної функції за допомогою мишки і віртуальної клавіатури. Підтверджуємо свій вибір натисканням на неї і на механічній клавіатурі. Програма видасть інформацію про виконувані цією клавішею функціях, а також повідомить, чи є дублювання.
5
Закриваємо програму заміни функціонального призначення клавіш і перевіряємо працездатність клавіатури. Для цього відкриваємо текстовий редактор, наприклад Блокнот, і по черзі набираємо всі символи за допомогою всіх клавіш. Також перевіряємо працездатність клавіш в найбільш часто використовуваних програмах. Це слід зробити після перезавантаження комп'ютера.
Зверніть увагу
Деякі клавіші мають всього 1 значення, наприклад, Num Lock або Insert, тому передати їм інші функції можна. Це апаратна прошивка, яку не зможуть поміняти програми для заміни клавіш. Крім того, зміна прошивки може привести до збою і клавіатура перестане реагувати на запроваджувані команди. Без звернення до сервісного центру навряд чи вдасться вирішити цю проблему.
Корисна порада
У різних виробників ноутбуків можуть бути різні варіанти зчитування скан-кодів з клавіатури, тому може знадобитися не одна, а кілька програм для підміни функціонального призначення клавіш на клавіатурі.