Як поводитися на публіці.

Поведінка людини в суспільстві, тобто на публіці , завжди залежало від безлічі умов, регламентувалося загальноприйнятими правилами, уявленнями про те, що припустимо, а що ні. Ці правила суттєво різнилися в різних народів, а також вони змінювалися з плином часу.
Інструкція
1
Обов'язково ввічливо вітайтеся при зустрічі з усіма знайомими, а при деяких обставинах, наприклад, в гостях, на виробничій нараді, в купе поїзда - і з незнайомими людьми. При цьому пам'ятайте, що фамільярний тон типу: «Привіт», «Салют» допустимо тільки при зверненні до друзів або хорошим знайомим людям.
2
Якщо вас запросили в гості, намагайтеся не спізнюватися. Якщо ж з якихось поважних причин (наприклад, дорожня пробка), запізнення неминуче, обов'язково зателефонуйте, вибачитеся перед господарем або господинею і коротко поясніть, з якої причини ви затримаєтеся. Входячи в будинок, куди вас запросили, треба ще раз ввічливо вибачитися перед усіма присутніми за запізнення.
3
Відповідно, і господарям (а також гостям) не слід дорікати запізнився гостя, навіть у жартівливій формі, а тим більше - вимагати випити «штрафну». Це не найкращий звичай, і навряд чи потрібно його дотримуватися.
4
Намагайтеся ввічливо спілкуватися з усіма без винятку, навіть якщо людина вам чомусь неприємний. Ні в якому разі не демонструйте свою перевагу, зневажливе ставлення до підлеглих, обслуговуючому персоналу в готелях, продавцям в магазинах і т.д. Ви принижуєте цим не їх - ви принижуєте самого себе.
5
У тому випадку, коли до дверей з обох боків одночасно підходять дві людини, діє правило: той, хто хоче ввійти, пропускає виходить. Не забувайте про нього.
6
Якщо ви збираєтеся відвідати кіносеанс або спектакль - намагайтеся прибути заздалегідь, щоб спокійно, нікому не заважаючи, знайти і зайняти в залі своє місце. У тому випадку, коли ваш ряд вже заповнений, треба перед тим як почати протискуватися до свого місця, вибачитися перед сидячими глядачами за турботу.
7
Навіть якщо вам дуже сподобався фільм чи виставу, не слід по ходу дії ділитися враженнями з сусідами: адже ви можете перешкодити іншим глядачам.
8
Коли ви перебуваєте у вагоні метро чи салоні автобуса, трамвая, слід заздалегідь готуватися до виходу на своїй зупинці. Запитайте у пасажира, що стоїть перед вами, чи буде він також виходити на ній. При негативній відповіді попросіть його посунутися і пропустити вас.
9
Зрозуміло, не забувайте поступатися місцем літнім людям, інвалідам та вагітним жінкам. Словом, намагайтеся вести себе по заповіді: «Поводься з іншими так, як ти хочеш, щоб вони поводилися з тобою!»