Як включити вібрацію на джойстику.

Спеціально розроблений як пристрій для управління іграми, геймпад має ряд можливостей, якими не володіють стандартні миші і клавіатури. Зокрема, популярний режим «Вібрації» або «Зворотною віддачі», який відбиває які в грі події за допомогою коливань джойстика.
Інструкція
1
Зайдіть в гру. Відкрийте пункт меню "Налаштування" -> "Загальні". Якщо геймпад був розпізнаний, то параметр «Вібрація» повинен стати активним. Переконайтеся, що встановлено значення On. Почніть нову гру і пройдіть рівень-два. Як правило, вібрація є реакцією на що відбуваються в грі події: вибухи, швидкий біг, низьке здоров'я персонажа, виліт з траси. В середньому про некоректну роботу можна говорити, якщо за півгодини гри джойстик ні разу не вібрував.
2
Перевірте, чи активована вібрація безпосередньо на пристрої. Знайдіть кнопку, при натисканні на яку геймпад починає вібрувати (як правило, вона підписана). Якщо після натискання коливання тривають секунду або менше - режим відключений. Натисніть ще раз, щоб включити його - вібрація триватиме 2-3 секунди. Якщо клавіша «Vibration» є, але при її натисканні нічого не відбувається, то варто перевірити підключення до USB-порту.
3
Встановіть драйвера. Як правило, в комплекті з пристроєм поставляється диск програмного забезпечення, однак гравці ігнорують його, т.к. основну функцію контролер виконує і без сторонніх програм. Переконайтеся в тому, що вміст диска було встановлено, інакше функціональність режиму вібрації не можна гарантувати.
4
Вивчіть параметри джойстика. На сьогоднішній день існує два стандарти підключення: DirectInput (застарілий) і Xinput (сучасніший, зазначається значком Windows на упаковці). Ігри, відповідно, можна поділити на «підтримують тільки новий/тільки старий/обидва формати». З великою часткою ймовірності можна сказати, що ігри, випущені до 2007, року спираються на DirectInput, в той час як більш нові використовують XInput. Якщо тип пристрою не збігається з вимогами гри, то геймпад буде працювати некоректно, і відсутність вібрації - менша з можливих проблем.