Як наклеїти плитку на кухні. Як клеїти плитку на стіну фартух на кухні відео.

Ось і прийшов час довгоочікуваного ремонту на кухні , який можна зробити власними руками, не вдаючись до допомоги фахівців. Процес наклеювання плитки не вимагає особливих навичок. Ваше завдання - слідувати чітким рекомендаціям і відмінний результат не змусить себе чекати. Зовсім не обов'язково класти плитку на всю стіну, на кухні можна зробити своєрідний «фартух».
Вам знадобиться
 • - металеві профілі;
 • - ножиці по металу;
 • - плиткоріз або болгарка;
 • - клейова суміш;
 • - грунтовка;
 • - рівень;
 • - шпателі;
 • - затирка;
 • - плитка;
 • - дюбеля;
 • - хрестики для швів;
 • - будівельний куточок.
Інструкція
1
Підготуйте всі необхідні інструменти і приступайте до підготовки стін. Відбийте стару плитку і зчистіть шпателем старе клейове покриття до основи стіни. Якщо ж на стінах були шпалери або шпаклівка, приберіть їх повністю і помийте стіни від побілки. За допомогою рівня перевірте стіни на рівність по вертикалі і горизонталі. У разі великого відхилення доведеться стіну поштукатурити.
2
На очищеній стіні зробіть насічки за допомогою молотка або зубила. Потім пройдіться латексної або акрилової грунтовкою. Залиште сохнути стіну на одну-дві години. Якщо ви вирішили клеїти плитку на монолітний бетон, тоді поверхню слід попередньо покрити «Бетоноконтактом» (час висихання коливається від дванадцяти до вісімнадцяти годин).
3
Залежно від висоти майбутньої меблів, яку ви будете встановлювати, визначте нижній рівень укладання плитки. Відміряйте знизу приблизно 85-95 сантиметрів і зробіть позначку. За допомогою довгого рівня проведіть горизонтальну лінію по всій довжині планованої укладання плитки.
4
Візьміть металевий профіль, відміряйте потрібну довжину, відріжте ножицями по металу і прикріпіть його до стіни по рівню. Такий профіль допоможе вам витримувати ідеальний, суворо горизонтальний рівень, що є важливим моментом в укладанні фартуха.
5
Розведіть невелику кількість клейового складу водою згідно зазначеної інструкції і ретельно перемішайте. Почніть укладати плитку знизу вгору, від видимого кута. Нанесіть клей за допомогою зубчастого шпателя в тому місці, де в подальшому буде укладатися плитка. Вузьким шпателем нанесіть тонкий шар клею на тильну сторону плитки і встановіть її на місце. Легким рухом вдавите її в розчин і осадіть гумовою киянкою.
6
Виставите плитку строго по горизонталі і вертикалі за допомогою короткого рівня. Якщо вона стоїть нерівно, зніміть її шпателем, або підкладіть клей по мірі необхідності. Перші плитки встановлюйте ідеально і бездоганно, так як від них залежатиме підсумковий результат вашої роботи. Звертайте увагу на малюнок, з тильного боку плитки є покажчик у вигляді стрілочки.
7
Потім збоку поставте другу плитку і перевірте її рівень таким же чином. Встановіть хрестики між межують ребрами. Пальцями перевірте шов, перехід не повинен відчуватися. На першу плитку встановлюйте третю, перевіряйте кути між горизонтальною і вертикальною гранню косинцем. Таким же чином укладайте інші плитки, не забувайте користуватися хрестиками.
8
У процесі укладання плитки вам буде потрібно підрізати її за розміром. Це можна зробити за допомогою важільного плиткореза або болгарки. Наприкінці укладання фартуха витягніть всі хрестики і почистіть шви між плитками, хрестики вставте на місце, щоб шви не перекосилися в процесі висихання.
9
Через добу після укладання плитки можна сміливо приступати до затірки. Розведіть суху суміш водою до густоти сметани (робіть суміш невеликими порціями, так як вона працездатна протягом двадцяти хвилин). Зволожите шви і нанесіть затірку гумовим шпателем вдавлюючими рухами. Надлишки зніміть з напрямку шва, через двадцять хвилин протріть трохи вологою ганчіркою.
Зверніть увагу
Як наклеїти кахельну плитку. Метод нанесення будь-якого клею один і той же. Для цього виду робіт найкраще підходять зубчасті шпателі. У питаннях вибору клею, для певної плитки, Вам підкаже продавець-консультант. Давайте приступимо до нанесення клею на ту частину стіни, де ми будемо клеїти плитку. Покривати клеєм всю стіну не потрібно. Зубчастим шпателем «розтягували» плитковий клей по поверхні стіни. При цьому шар клею повинен мати товщину приблизно 2,5 мм.
Корисна порада
Перед тим як клеїти плитку на стіну необхідно зробити підготовчі роботи, зняти старе покриття, зробити насічки, якщо необхідно, вирівняти стіну, прогрунтувати. Клеїти плитку на стіну можна двома способами, від центру стіни, в такому випадку від кутів плитка буде на однаковій відстані, і від дальнього кута, в такому випадку підрізка плитки буде мінімальна. Розводимо клей для плитки, і за допомогою спеціального зубчатого шпателя наносимо його спочатку на стіну, 1 -2 квадратних метра, а після на плитку.