Як призначити бригадира.

Успішна робота на будівельному або виробничому об'єкті залежить не тільки від професіоналізму команди, але і від особистості людини, яка керує нею. Грамотний бригадир може ефективно організувати процес, вміло виходити з конфліктних ситуацій і домагатися відмінного результату.
Вам знадобиться
  • - Особові справи працівників.
Інструкція
1
Пропишіть функціонал бригадира . Чітко позначені посадові обов'язки допоможуть не тільки визначити критерії відбору кандидатів, а й стануть відмінною інструкцією для обраного керівника.
2
Вивчіть особисті справи працівників. Досвід у даній сфері - далеко не головний критерій для вибору бригадира . Спробуйте зробити ставку на організаційні здібності кандидата або наявну в його активі роботу адміністративного характеру. Саме такі навички допоможуть співробітнику керувати бригадою.
3
Спостерігайте протягом деякого часу за роботою всіх співробітників. Постарайтеся виявити лідера - людину, яка грамотно організовує процес, приймає рішення, а також найбільш охоче і легко контактує з вищестоящими особами. Прослідкуйте, як на його поведінку реагує інший персонал. Бригадир повинен бути ще й неформальним лідером, думка якого по-справжньому поважають інші.
4
У випадку, якщо у вас немає готової бригади, дозвольте кращому працівникові самому сформувати її. Якщо є можливість набрати персонал з боку або серед співробітників вашої організації, дайте можливість вступити саме таким чином. В результаті отримаєте добре підібрану команду. У досвідченого бригадира напевно є чимало знайомих, навички та досвід яких він добре знає. Вам залишиться затвердити кандидатури і контролювати подальшу роботу.
5
Вибравши кандидата на посаду бригадира , починайте доручати йому невеликі, але відповідальні ділянки роботи. Запропонуйте скласти план на певний звітний період, закупити необхідні матеріали. Спробуйте створити ситуації, в яких співробітнику доведеться брати на себе відповідальність і оперативно приймати рішення. Якщо він буде справлятися з подібними завданнями, призначайте його на посаду бригадира .