Як краще вчити текст. Як грамотно вчити науковий текст.

Під час навчання або роботи вам може знадобитися вивчити текст якомога швидше. Не варто зазубрювати його без розуміння суті, це марно. Поставтеся до завдання серйозно, і ви отримаєте хороший результат за короткий термін.
Інструкція
1
Виділіть час. Вибирайте переважно відрізок з тієї половини дня, коли спостерігається краща працездатність вашого мозку. Це залежить від того, до якого типу людей ви ставитеся: сова чи жайворонок. Так звані сови краще засвоюють новий матеріал у другій половині дня, ближче до вечора. Для жайворонків ж, навпаки, в першій половині дня найбільш продуктивно відбуватиметься запам'ятовування текст а.
2
Організуйте навколо себе необхідний простір. Вас не повинні відволікати люди і сторонні звуки. Вам важливо сконцентрувати свою увагу на поставленому завданні. Якщо вам неможливо усамітнитися в окремій кімнаті, просто відгородіться від усіх в куточку, відвернувшись до стіни.
3
Прочитайте текст , який вам потрібно завчити. Зробіть це повільно, вдумливо й уважно. Вам необхідно вникнути в суть пропозицій. Визначте, про що вони. Можна провести легкий аналіз текст а: які кошти і літературні прийоми використовував автор для його створення, який настрій він навіває на вас.
4
Складіть структуру текст а, спираючись на його ключові моменти. Це допоможе вам скласти його план і не упустити жоден з його уривків. Розділіть текст на кілька частин залежно від його обсягу. Розбити його можна, спираючись на зміст або на рівні уривки за розміром.
5
Запам'ятовуйте текст тим способом, який краще працює для вас. Наприклад, якщо у вас краще працює зорова пам'ять, вчіть його цілої сторінкою, на якому він надрукований. Якщо ваша слухова пам'ять розвинена краще зорової, прочитайте текст вголос і запишіть його на диктофон. Звільніть запис невеликими уривками.
6
Підбирайте асоціації до складних частинам текст а. Вони допоможуть вам справитися з уривками, які запам'ятовуються складніше, ніж інші.
7
Відкладіть вчинений текст до ранку наступного дня, а потім повторіть його.
Опануйте мистецтвом запам'ятовування текстів легко і з користю для вашого життя та здоров'я. Адже погана пам'ять часом доставляє масу клопоту, особливо, якщо потрібно запам'ятовувати великі обсяги інформації.
Вам знадобиться
  • Позитивний настрой
  • Концентрація
  • Асоціації
  • Воображение
  • Кроссворды
  • Организованность
Інструкція
1
Переконайте себе, що у вас гарна пам'ять. Позбавтеся від думок, що ніколи нічого не пам'ятаєте і забуваєте. Щоразу, коли у вас щось виходить, заохочуйте себе. Зберігайте позитивний настрой.
2
Концентруйтесь на тексті, який потрібно запам'ятати. Концентрація уваги лежить в основі запам'ятовування текстів. Ніщо не повинно вас відволікати. Відкиньте все не стосуються справи думки.
3
Тренуйте вашу пам'ять якнайчастіше. Для цього можна розгадувати кросворди, грати в різні інтелектуальні ігри, вчити іноземні мови або вірші і т.д.
4
Уявляйте текст, який вам потрібно вивчити. Для цього поділіть його на логічні відрізки, після чого описуйте кожен з них, підключаючи свою уяву. Звертайтеся до асоціацій, які у вас викликає даний текст. Чим більш яскраві та емоційні образи складуться в вашій голові, тим краще ви запам'ятаєте текст.
5
Намагайтеся бути організованою людиною. Ви повинні знати, що і де лежить у вашому будинку, де записаний ваш розпорядок дня і коли закінчується термін здачі вашої поточної роботи. Це дуже покращує пам'ять, тому й запам'ятовувати тексти вам буде легше.
6
Уникайте стресових ситуацій, добре харчуйтеся і не забувайте про фізичну активність і необхідність щодня бувати на свіжому повітрі. Всі ці чинники зміцнять здоров'я, а, значить, і ваш мозок буде працювати краще і запам'ятовувати більшу кількість інформації.