Як написати публіцистичний текст.

Публіцистичний стиль поєднує в собі відображення думок і почуттів одночасно. Актуальність тем, які розкриваються в такому творі, вимагають логічного роздуми. Крім того, через емоційне забарвлення тексту автор висловлює свою позицію.
Інструкція
1
Перечитайте твір, який будете висвітлювати. Якщо ви будете працювати не з літературною працею, а з подіями, що відбулися в реальному житті, вам необхідно зібрати більше інформації на тему. Ретельно перевірте факти, які будуть фігурувати у вашому тексті, до яких ви будете звертатися під час розповіді.
2
Визначтеся зі своєю позицією. Ви повинні чітко сформулювати своє ставлення до подій або до теми, яку піднімає автор літературного твору. Дана лінія повинна простежуватися в усьому вашій праці, від початку до кінця. Значне відхилення порушити цілісність його малюнка.
3
Виберіть форму звернення до ваших читачів. Вона повинна бути єдиною і дотримуватися в продовженні всього літературної праці. Можливо декілька варіантів, наприклад, ви не звертаєтеся безпосередньо до читача, ви звертаєтеся до читача як до окремої індивідуальної особистості, ви звертаєтеся до читача не як до окремої персони, а як до народу чи людському роду в цілому. Родзинкою вашого твору може стати незвичайна форма спілкування з читачем. Ретельно продумайте її.
4
Подумайте, в якому стилі буде написаний ваш труд публіцистичного жанру. Чи будуть використані такі засоби, як іронія, сарказм, вирішувати тільки вам. Можна надати всьому твору строгий стиль, показавши всю серйозність проблеми. Крім того, ви можете обговорювати проблему в більш легкій формі. Можлива зміна настрою, це додасть додаткову динаміку публіцистичного твору. Так, ви будете то посилювати напругу, то послаблювати його.
5
Використовуйте лексику і граматику, характерну для творів публіцистичного жанру. Наприклад, таким літературним трудам властива широта і масштабність. Також їм властива емоційність і виразність.