Як в'язати ведмежати. Як гачком зв'язати ведмедика.

Плюшевий саморобний ведмежа може стати відмінним подарунком для близької людини. Спробуйте зробити ведмежати самостійно, найпростіше в'язати гачком, так як виріб виходить більш щільним, добре тримає форму.
Вам знадобиться
  • - тонка пряжа різних кольорів;
  • - гачок;
  • - дріт;
  • - гудзики або глазки для обробки.
Інструкція
1
Підберіть пряжу, краще тонку, декількох кольорів. Чим тонше буде вона, тим витонченіше вийде ведмежа, а грамотно підібрані кольори перетворять його на справжній витвір мистецтва.
2
Почніть в'язати голову. Наберіть три-чотири повітряних петлі і замкніть їх в гурток. Пров'яжіть перший ряд стовпчиків без накиду, вив'язуючи з кожної петлі по два стовпчики. У наступному ряду додавайте точно так же, в кожній петлі. Далі дивіться за обставинами - якщо вам потрібний великий ведмежа, продовжуйте додавати через одну петлю, а якщо маленький - через дві петлі.
3
Коли гурток буде достатньої величини, перестаньте збільшувати його діаметр і в'яжіть просто по спіралі кілька рядів. Потім поступово скорочуйте петлі (пропускаючи при в'язанні), з такою ж інтенсивністю, як додавали. В результаті у вас вийде кульку, набийте його ватою або синтепоном і закінчите в'язання.
4
Якщо вам хочеться, щоб ведмежа міг крутити головою, одразу ж зробіть з дроту каркас. Невеликий відрізок дроту загніть у формі цифри «8», і одне з кілець проденьте всередину голови. Потім заповніть голову ватою або синтепоном, закрийте отвір.
5
Таким же чином зв'яжіть тулуб ведмежати , зробіть його більш довгим і вузьким. Нижню частину тулуба можна зробити трохи товщі - це буде животик. Всуньте друге кільце дротяної вісімки в тулуб, набийте його наповнювачем і закрийте отвір.
6
Зв'яжіть передні і задні лапки. Кінець лапи повинен бути трохи товщі, ніж основа. Якщо ви хочете зробити ступні на ніжках, довяжіте до цього місця, потім поверніть в'язання і зв'яжіть кілька петель в зворотному напрямку. Знову розгорніться, довяжіте до кінця. Таким чином, утворюється невелике полотно. Обв'яжіть все це полотно разом з основою лапи по колу. Продовжуйте в'язати по спіралі, чи не додаючи петель. Потім різко почніть скорочення, прибирайте кожну другу петлю, поки слив не закриється.
7
При в'язанні лап намагайтеся записувати кількість петель, скорочень, додавань, щоб не помилитися при в'язанні другий лапи. Після того, як вони будуть готові, набийте кожну лапку синтепоном або ватою і пришити до тулуба.
8
Зв'яжіть невеликі кружечки - це будуть вушка. Всередину пришийте круги меншого діаметра іншого кольору. Зв'яжіть коло побільше, закруглите краю - набийте ватою і стягніть по середині - це буде мордочка. Приклейте або пришийте оченята. Прикрасьте пов'язаного гачком ведмежати бантиком, надягніть на нього штанці, дайте в руки корзинку - на ваш розсуд.
Іграшкові ведмедики - улюблені дитячі іграшки та популярні сувеніри для дорослих, яким радіють всі, завдяки затишку і теплу, що виходить від них. Особливою цінністю володіють іграшки, створені власними руками - такий подарунок стане незабутнім для людини, яку ви хочете порадувати. Тому ви можете спробувати пов'язати власними руками іграшкового ведмедика з м'якої бавовняної пряжі.
Вам знадобиться
  • 250 г м'якої пряжі, гачок №4, а також гудзики або штучні оченята, і холофайбер для набивання іграшки.
Інструкція
1
Зв'яжіть вісім стовпчиків без накиду на основною робочою нитки, а потім в'яжіть полотно круговими рядами.
2
У другому ряду зв'яжіть в кожну петлю по два напівстопчиком з накидом, щоб отримати 16 петель. У третьому ряду в кожну другу петлю зв'яжіть по два напівстопчиком з накидом, щоб вийшло 24 петлі. З четвертого ряду починайте в кожному ряду додавати по вісім петель.
3
З десятого ряду до вісімнадцятого в'яжіть кругові ряди без додатків, а починаючи з дев'ятнадцятого ряду, пров'язуйте разом кожну восьму і дев'яту петлі, щоб збавити їх кількість. З двадцятого ряду по двадцять восьмий в'яжіть без убавленій, а з двадцять першого ряду рівномірно зменшуйте по вісім петель в ряду. В'яжіть таким методом до тридцятого ряду. Зв'язавши тулуб, набийте його холофайбером.
4
Після тулуба зв'яжіть передні лапи. Зауважте на робочої нитки петлю і зв'яжіть в неї шість стовпчиків без накиду. З другого ряду в'яжіть вкруговую. У другому ряду пров'яжіть в кожну петлю два напівстопчиком з накидом, і далі в'яжіть по аналогії з візерунком тулуба.
5
Пров'яжіть таким способом двадцять один ряд і зв'яжіть другу лапу аналогічно першій. Набейте лапи холофайбером. Точно так само як передні лапи, зв'яжіть задні лапи до п'ятдесятого ряду. Задні лапи набийте і пришити до тулуба разом з передніми лапами.
6
Після цього зв'яжіть голову візерунком, аналогічним візерунку тулуба. Пров'яжіть 64 петлі кругової в'язкою, додаючи петлі, потім 4 см полотна зв'яжіть прямо і закінчите в'язку голови, збавляючи петлі рівномірно до верхівки. Набейте голову холофайбером і закрийте отвір. Зв'яжіть мордочку ведмедя і вуха, пришити їх до голови. Закінчите пришиванням до мордочки ведмедя очей-гудзиків. Іграшка готова.