Як виростити домашнє манго.

У домашніх умовах манго можна виростити двома способами: насіннєвим і вегетативним. Останній не так популярний, як перший, оскільки процес вирощування манго з держака досить трудомісткий і не настільки ефективний.
Вам знадобиться
  • - горщик
  • - грунт
  • - пісок
  • - пульверизатор
  • - добрива
Інструкція
1
Щоб спробувати свої сили у вирощуванні цього екзотичного фрукта, краще посадити в землю насіння. Тим більше, що для цього цілком підійде кісточка з манго , купленого на ринку або в супермаркеті. Головне, приступити до висадки відразу після того, як фрукт був з'їдений. Простежте, щоб на кісточці не залишилося волокон від м'якоті або й зовсім зніміть зовнішню оболонку, підчепивши її гострим ножем. Це допоможе сімені швидко вкоренитися, що не долаючи перешкоду з твердого «панцира».
2
Обробіть насіння фунгіцидом (якщо ви не знімали оболонку, в цьому немає необхідності), потім посадите в горщик з щільними стінками і дном, на якому має бути кілька дренажних отворів. Візьміть по 2 частини листового і дернового грунту і 1 частина піску. Грунт повинен бути пухким. Посадіть кісточку в горизонтальному положенні і присипте землею. Або посадите вузьким кінцем вниз так, щоб? частина насіння залишилася зовні. Який би спосіб посадки ви не вибрали, після того, як кісточка опиниться в грунті, не забудьте полити її водою кімнатної температури.
3
Тимчасовий вкорінення рослини і після бережіть його від протягів, а також стежте за температурним режимом. Він повинен бути стабільним і складати приблизно + 22- + 24 градуси. Через приблизно 2-3 тижні мають з'явитися перші паростки. Для стимулювання подальшого зростання деревцю необхідно сонце. Якщо його немає, подбайте про штучне освітлення.
4
Грунт в горщику має бути зволожене, однак пам'ятайте, що рослина дуже чутлива до надлишку вологи, тому не «заливайте» його. Використовуйте лійку з дрібними отворами. Час від часу обприскуйте листя з пульверизатора, а також місцями обрізайте пагони, формуючи крону. Пересаджуйте манго в більш об'ємний горщик кожні 2 роки.
5
Рослина потребує підгодівлі азотовмісними і органічними добривами. Можна використовувати ті, що підходять для цитрусових. Удобрювати манго слід досить часто: приблизно 1-2 рази на місяць протягом першого року, потім збільшувати підгодівлю в весняно-літній період (1-2 рази на два тижні) і поступово зменшувати в осіннє-зимовий ( 1 раз на місяць).
6
Не варто чекати від манго швидких плодів - при правильному догляді вони можуть з'явитися приблизно на шостий рік після посадки і тільки через півроку після цвітіння. До цього приємного моменту на рослині можуть з'явитися шкідники. Щоб не довелося лікувати деревце від кліщів або борошнистої роси, стежте за підтриманням вологості повітря. Її рівень повинен дотримуватися 90%.