Як вагітна повинна набирати вагу. Як вагітної не набирати вагу.

Вагітність - це особливо важливий і відповідальний період в житті жінки. Вона відчуває, як усередині неї росте і розвивається малюк. Для нормального розвитку плода необхідно, щоб мати регулярно отримувала різноманітну і збалансовану їжу в строго необхідній кількості. Один з факторів, що дозволяють зробити висновок, чи правильно харчується вагітна жінка - це вагу.
Інструкція
1
Економити на їжі в цей період просто неприпустимо. Можна максимально урізати всі інші витрати, але вагітна повинна отримувати достатню кількість їжі. У деяких випадках у вагітних жінок, які мають дефіцит вагу а, народжуються діти, вагу ящие менше 2,5 кг. Відповідно, такі новонароджені повільніше розвиваються і частіше хворіють порівняно з однолітками-здоровані.
2
Зрозуміло, якихось «еталонних», обов'язкових нормативів по збільшенню вагу а немає. Адже кожна вагітна жінка набирає вагу в залежності від цілого ряду чинників. Необхідно проконсультуватися з досвідченим, кваліфікованим лікарем, щоб скласти свій, індивідуальний графік, за яким слід орієнтуватися.
3
Якщо перший триместр вагітності протікає важко (сильний токсикоз, загальне погане самопочуття), набір вагу а може бути дуже незначним, менше 1 кілограма. В окремих випадках вагу може взагалі не збільшитися. При більш-менш легкому перебігу вагітності (помірний або практично відсутній токсикоз), набір вагу а становить, як правило, від 1 до 2 кілограмів. Якщо вагітна юного віку (менше 18 років), при легкому перебігу вагітності, нормою вважається додаток від 2 до 3 кілограмів.
4
Другий триместр в більшості випадків характеризується постійним, стабільним збільшенням вагу а. Цей процес як би стабілізується. Щотижневе додаток вагу а коливається між 0,3 і 0,5 кілограмами, тобто на місяць вагітна жінка повинна одужувати приблизно на 1,3 - 2,2 кілограма. І це триває також у третьому триместрі, аж до пологів.
5
Не варто лякатися, виявивши незначне відхилення від графіку. Це абсолютно нормальне явище. А ось якщо відхилення буде значним, варто порадитися з лікарем, пройти обстеження, внести корективи в харчування.
6
Також не слід допускати, щоб виник великий надлишковий вагу. Оскільки це може зашкодити дитині при пологах, та й позбутися зайвих кілограмів потім буде важко. Тому, хоч багато вагітних з початку другого триместру відчувають «вовчий апетит», треба все-таки постаратися тримати себе в руках.