Як викрутити обламані болт.

При роботі з болтом він може поламатися, і витягнути його в такому випадку досить важко. У цій справі відмінними помічниками стануть підручні інструменти і трохи власної кмітливості.
Вам знадобиться
 • - напилок;
 • - гайка;
 • - свердло;
 • - викрутка;
 • - гайковий ключ;
 • - буравчики або трокс;
 • - запальничка.
Інструкція
1
Якщо шапка болта відламалася, але від неї залишилася хоч якась частина, спробуйте напилком зробити в ній канавку під викрутку. Після цього акуратно викрутити пошкоджений болт відповідної за розміром викруткою.
2
Коли шапка обламана повністю, можна скористатися професійними пристосуваннями для викручування таких болтів. Придбайте в магазині автозапчастин спеціальні буравчики. Просвердлите в болті дірку, що відповідає розміру такого буравчика, і вкрутіть його туди. Потім викрутити болт за стирчить кінець буравчика.
3
Витягнути болт можна й іншим способом. Просвердлите в ньому отвір такого розміру, щоб до різьблення залишилося тільки 1-1,5 мм. Під час свердління періодично макайте нагріте свердло в машинне масло. Потім обережно відколупнути залишки болта будь-яким гострим металевим предметом, наприклад, тієї ж викруткою. Головне - правильно розрахувати розмір свердла, щоб не зачепити різьблення. Цей варіант підійде також у тому випадку, коли необхідно дістати розколотий болт.
4
Якщо шапка болта відірвана, але стирчить уламок з різьбленням, витягніть його за допомогою гайки. Для цього підберіть за розміром гайку і сильно розжарити її на вогні. Тримати її при цьому потрібно пінцетом або щипцями з вогнетривкими ручками, щоб не обпекти руки.
5
Після того як гайка гарненько розжариться, накрутіть її на стирчить уламок болта. Через високу температуру гайка повинен приварені до нього. Через деякий час, необхідний для того, щоб метал охолов, візьміть відповідний за розміром ключ і викрутити болт за приварену до нього гайку.
6
Можна також спробувати витягнути болт ключем-зірочкою або, як його ще називають, троксом. Для цього необхідно просвердлити в болті отвір і вбити туди трокс. Коли він зайде на всю довжину, виверніть за нього болт.
Іноді трапляється так, що при закручуванні нових болтів застосовується зайве зусилля і болт ламається, а також при викручуванні старих заржавілих болтів, доводиться мати справу з болтами із зірваною різьбою або зламаною голівкою. У цьому випадку є кілька прийомів, що дозволяють прибрати такий болт.
Вам знадобиться
 • - рідкий ключ;
 • - викрутка, пасатижі, розвідний ключ;
 • - дриль;
 • - зварювання
Інструкція
1
Залийте отвір зі зламаним болтом рідиною, здатну полегшити вашу роботу. Це може бути рідкий ключ, або універсальна мастило. Діють вони, через деякий час, коли з'єднання очиститься.
2
Огляньте головку болта. Якщо її кути зірвані і перестають представляти собою чіткий шестигранник, то якщо болт не дуже великий, то візьміть пасатижі. Якщо болт великий, то замість пассатижей використовуйте газовий ключ. Розташуйте пассатижи під прямим кутом до болта. Спробуйте відкрутити болт таким чином.
3
За відсутності у болта головки, в тому випадку, якщо болт досить великий, то найменшим свердлом зробіть в самому болті в лінію 2-3 отвори, Посверліте, таким чином, паз під викрутку. Вставивши викрутку в висвердленими паз, викрутити болт. Викрутку краще брати Т-подібну.
4
Якщо голівка зламана, але частина болта злегка виступає, то за неї також можна вхопитися пассатижами. А в поєднанні пассатижей і пропила паза під викрутку, використання двох інструментів підвищує ймовірність успішного вилучення болта.
5
Спробуйте за допомогою зварювання приварити до поламати болту підходить за розміром гайку, а потім викрутити болт, використовуючи гайку в якості головки болта.
6
Висвердлите болт в тому випадку, якщо у нього немає головки, а сам болт невеликий. Це найбільш «руйнівний спосіб вилучення болта. Для цього в центрі болта сверлится отвір. Свердло для початку візьміть меншим діаметром, ніж сам болт, бо можливо, що при включенні реверсу на дрилі, болт вивернеться разом зі свердлом. Якщо цього не сталося, то в отвір можна легенько вбити плоску викрутку відповідного діаметру і спробувати видалити болт разом з нею, або висвердлити болт свердлом того ж діаметру.
Зверніть увагу
Завдання висвердлити болт, не пошкодивши поверхні не завжди здійсненна. Особливо це стосується ситуацій, що виникають при ремонті автомобілів. Іноді рішення про заміну вузла цілком буває менш витратним як у фінансовому, так і в емоційному сенсі.
Корисна порада
Якщо болт масивний, то в якості викрутки можна використовувати зубило з молотком, викручуючи болт легким постукуванням в потрібному напрямку.