Як намалювати діаграму. Як намалювати Стовпчикові діаграму.

Діаграми - невід'ємний елемент різноманітних презентацій, слайд-шоу, ділових програм і фінансових звітів. За допомогою діаграми можна візуально відобразити, як змінювався з роками той чи інший аспект роботи фірми, або показати процентне співвідношення самих різних параметрів. Красива і зрозуміла діаграма буде зрозуміліша читачеві і глядачеві, ніж неясний креслення, тому дуже важливо навчитися малювати красиві, чіткі й очевидні для розуміння діаграми, які допоможуть вам у вашій діяльності.
Інструкція
1
В Microsoft Excel можна, вказавши свої параметри, створити автоматичну діаграму з шаблонів програми, але ці діаграми не відрізняються ні ясністю, ні естетичністю. Виходячи з готової діаграми в Excel, ви можете створити власну діаграму , більш наочну, лаконічну і стильну, з використанням тих же параметрів.
2
У попередніх діаграмах позбудьтеся від усього зайвого. Ваша діаграма повинна нагадувати легкий і зрозумілий графік, звільнений від зайвих деталей, прозорий і естетичний. Для того, щоб графік був зрозумілим, не використовуйте в ньому більше двох кольорів. Червоний, чорний і відтінки цих квітів будуть оптимальним варіантом для будь-якої діаграми. Це дозволить легко зчитувати інформацію по кожній шкалою. Обов'язково відбивайте в графіку помітне зростання параметрів.
3
Якщо у вас є дві діаграми, показники яких можна об'єднати в загальний графік, використовуйте цю можливість - зробіть одну загальну зручну діаграму . Кожен параметр окрасьте в свій колір.
4
Не варто показати співвідношення різних показників в одному стовпці діаграми - така інформація не буде зчитана глядачем. Набагато краще буде розділити кожен стовпець на два - червоний і чорний. У кожному стовпці буде показана величина того чи іншого показника, і відповідно до неї буде показана висота стовпчика. Проте, зчитування інформації досі може являти собою труднощі, оскільки збільшується кількість стовпців, і читачеві складно співвіднести їх із загальними значеннями на нижній шкалі.
5
Набагато акуратніше буде виглядати така ж діаграма, у якій основна шкала (наприклад, розподіляє результати по роках) буде розташовуватися вертикально, а всі стовпці будуть спрямовані убік. Так як довгі числа теж будуть розташовуватися горизонтально, діаграма не проводитиметься враження занадто великого обсягу даних.
6
Кожну пару стовпців на одному параметрі шкали помістіть в поле третього кольору (наприклад, сірого) для більшої наочності, і сіру смугу виводите вбік на довжину, відповідну загальним показником двох шкал-стовпців. Загальний показник в чисельному варіанті пропишіть праворуч від смуги, використовуючи такий же сірий колір. У такому вигляді діаграма буде вже легко читається.
7
Також ви можете спробувати зробити наочною і акуратною звичайну вертикальну діаграму , поєднавши шкали за іншим принципом, ніж спочатку. Стовпці одних показників перебувають над основною шкалою загальних і сумарних чисел, а стовпці інших - під шкалою. Це дозволить зробити дані окремими один від одного і зрозумілими, і разом з тим, об'єднаними в загальну картину.