Як ловити на поплавкову вудку.

Поплавочная вудка в якості спорядження для рибної ловлі підходить навіть початківцям рибалкам. Однак для того, щоб риболовля була вдалою, потрібно підібрати в комплект до вудки підходящу снасть і вибрати правильну прикормку.
Вам знадобиться
  • - вудилище;
  • - волосінь;
  • - котушка;
  • - поплавок;
  • - грузило;
  • - поводок.
Інструкція
1
Повірте, чи правильно укомплектована ваша поплавочная вудка. В її складові частини повинні входити: незбиране бамбукове, легке і пружне вудилище з пропускними кільцями, не більше шести метрів у довжину, міцна волосінь, одинарний гачок, свинцеве грузило у формі «веретено» або «стеблинка», поплавок бочкообразной форми, повідець і котушка .
2
Визначтеся, яку рибу ви хочете зловити. Від цього буде залежати вид снасті для вудки. Так, для лову хижої великої риби на живця виберіть ковзний великий поплавець і безінерційну котушку, а для улову подрібніше - маленьку котушку з тонкою волосінню.
3
Підготуйте поплавковою вудилище до риболовлі, насадите наживку і зробіть закид. Для цього візьміть в праву руку вудилище, а в ліву - гачок, різко змахніть вудилищем вгору і вперед, випустивши з руки гачок в останній момент. Попередньо переконайтеся, що позаду вас немає перешкод такому способу закидання.
4
Зробіть підводку для того, щоб привернути увагу риби до гачка з наживкою. Натягніть волосінь, через кілька секунд відпустіть. Уважно стежте за поплавком, щоб не пропустити момент клювання. Якщо вудка у вас поставлена на рогульки, після того як поплавок сіпнеться, обережно візьміть її в руки.
5
Зробіть підсічку (різкий помах вудилищем, щоб витягнути гачок з насевшей на нього рибою з води). Якщо лов йде на дрібну рибу з дрібною приманкою, підсікайте відразу після того, як колихнется поплавок. У випадку з потенційною здобиччю краще якийсь час почекати, переконатися, що риба засіла на гачку щільно.
6
виводити (підводите до себе) рибу, намотуючи волосінь на котушку, поки вона не зрівняється довжиною з вудилищем. Дійте плавно, не здійснюйте різких рухів. Якщо риба на гачку велика, дайте їй якийсь час зробити кілька кіл у воді, так вона швидше втомиться і потім її можна підтягнути до берега. Не піднімайте велику рибу в повітря, вона важка, і може лопнути волосінь, або просто риба зірветься, обірвавши губу. Просто підтягніть видобуток до берега і витягніть підсакою.
7
Після закінчення лову зніміть з вудки оснащення. Зберіть вудилище, що не обертаючи його коліна, щоб вони не застрявали. Попутно протирайте вудилище вологою ганчіркою.