Як намалювати портрет дівчини.

На декількох десятках квадратних сантиметрів особи уміщається нескінченне число комбінацій, які з носа, двох очей і рота. Саме вони роблять зовнішність людини унікальною. Щоб при малюванні портрета дівчини не допустити повторень і зобразити її індивідуальні особливості, художник повинен пам'ятати десятки варіантів однієї і тієї ж риси обличчя.
Вам знадобиться
  • - олівець, вугілля, фарби;
  • - папір для малювання;
  • - графічний редактор;
  • - ластик;
  • - зображення дівчини;
  • - книги з навчання малюванню;
  • - інтернет.
Інструкція
1
Вивчіть особа, яка необхідна перенести на папір. Відзначте нюанси, властиві дівчині, портрет якої ви хочете намалювати. До них можуть ставитися родимки, веснянки, колір очей, форма губ. Пам'ятайте, що кожна особа - індивідуально. Виберіть відповідний вам спосіб малювання: графіка, фарби, крейда або планшет (для графічного редактора).
2
Зобразіть голову у вигляді овалу, за формою нагадує яйце. Проведіть дві тонкі лінії (горизонтальну і вертикальну), розділивши його на чотири рівні частини. Зробіть насічки на горизонтальній лінії, щоб вийшло чотири рівних відрізка. Нижню половину вертикальної лінії розділіть на п'ять однакових по довжині частин.
3
Центри кожного очного яблука повинні знаходитися прямо над точками розділу горизонтальної лінії. Розташуйте лінію носа від другої точки зверху по вертикалі, а лінію рота визначте на рівні другої точки знизу.
4
Намалюйте лінії верхньої повіки над центрами очних яблук, а також додайте губи до лінії рота. Зобразіть нижню межу верхньої повіки і видиму частину нижнього. На кожному столітті прорисуйте по кілька вій.
5
На одній лінії з носом розташуйте мочки вух. Додайте контури волосся, лінії брів і перенісся. Заштрихуйте губи і волосся, звертаючи особливу увагу на розташування тіней.
6
Щоб домогтися максимальної подібності, намалюйте кілька осіб. Ви помітите, що кожне попереднє відрізняється від нинішнього. Тренуйтеся до досягнення необхідного результату.
7
Спробуйте перенести на папір окремі фрагменти особи дівчини. Особливу увагу приділіть зображенню очей, брів, губ і носа. Наприклад, існує безліч варіантів жіночих носів: з зігнутою перегородкою, кирпатий ніс з маленькою ніздрів, коли перегородка плавно переходить в ніздрі і пр. Таке ж безліч варіантів є у губ і очей. Після того, як навчитеся зображати необхідну форму голови і правильно розставляти пропорції обличчя, потренуйтеся в малюванні окремих частин. Це допоможе найбільш точно передати портретну схожість.