Як ловити рибу на тюльку.

Тюлька, або каспійська кілька - вид дрібної промислової риби, яка серед рибалок вважається хорошою наживкою на крупну хижу рибу , наприклад, судака або берша (окуня).
Вам знадобиться
  • - тюлька;
  • - мормишка;
  • - вудка з волосінню;
  • - кивок;
  • - блешня;
  • - гарпун.
Інструкція
1
Купіть в магазині або наловите тюльку, при цьому не размораживайте її повторно: риба ця дуже масляниста і при багаторазових заморозках і наступному відтаванні розвалюється на гачку. Не турбуйтеся, якщо тюлька після розморожування поруділа, на її приманочного якостях зміна в кольорі не позначається. Вибирайте рибок середніх розмірів, що не більше 5 см.
2
Для лову на тюльку виберіть звичайну вудку з волосінню діаметром 0,35 на котушці, пружним кивком (сторожком) і повідцем. До приманці повинна додаватися оснастка у вигляді світиться в темряві або пофарбований в яскраво-жовтий колір блешні і декількох додаткових гачків, подвійних або потрійних. В ролі основному приманки також можуть виступати блешня або джиг-головка (свинцеве грузило).
3
насаджують тюльку на гачок різними способами і перевіряйте, який з них зарекомендує себе. Залежно від місця лову, течії, сили вітру, риба-хижак охочіше клює на рибку, зачеплену то поперек, то за хвіст, то в два проколу - півколом або розділивши тулуб і голову. Поперек тюльку краще насаджувати на гачок-трійник. Спробуйте також додати до тюльці хробака.
4
При лові на тюльку не сидіть довго на одному місці, експериментуйте з різними тактиками. Спробуйте підкидати в воді вудку з принадою сантиметрів на десять через рівні проміжки часу, потім якийсь час посидьте (постійте) пасивно. При клюванні, навіть слабкої, що не міняйте лунку або місце риболовлі, дочекайтеся повторного кльову. Під рукою весь час тримаєте гострий гарпун.
Ловля судака на тюльку стає все більш популярною, влітку тюлька (каспійська кілька) - основний корм для багатьох хижих риб, а взимку її дуже люблять минь і судак. Тюльку можна купити в будь-якому магазині, але даний вид лову відрізняє ряд певних вимог і тонкощів, знання яких приведе вас до успіху.
Вам знадобиться
  • - тюлька (балтійська кілька);
  • - міцна снасть: котушка 70-90 мм, пружний кивок, жилка середньої товщини, мормишка або джиг-головка;
  • - водойма, де водиться судак.
Інструкція
1
Якщо ви живете поряд з водоймою, де водиться ця невелика рибка, наловите необхідну кількість підйомником. Якщо ж тюлька в річках і озерах вашого краю не ловиться або у вас немає часу на її вилов, просто купите кілограм свіжозамороженої кільки в магазині.
2
Насаживать тюльку можна різними способами, виберіть відповідний дослідним шляхом. Спробуйте чіпляти тюльку на гачок джиг-головки або блешні за хвіст, щоб у воді вона виявилася головою до судака. Або відрізуйте рибку голову і насаджувати її тільце в два проколу різними способами, виводячи гачок недалеко від хребта (насаджена півколом, вона буде «грати» в воді). Голову при цьому надіньте на верхній гачок, додавши до неї пару хробаків. Або спробуйте насадити приманку поперек.
3
Для лову судки на тюльку візьміть звичайну зимову вудку з барабаном для волосіні, котушкою 70-90 мм, з хлистиком середньої довжини. Обов'язково потрібен кивок, вибирайте досить пружний, щоб він не сильно коливався на сильному вітрі і не вітрил. Краще всього використовувати для цього сходить на конус пружну пластинку або металеву пружину з яскравим кулькою на кінці.
4
Лісочку підберіть таку, щоб не зробити снасть надто грубою і в той же час відчувати впевненість у тому, що риба, клюнув, виявиться в ваших руках. Краща оснастка для ловлі на тюльку - мормишка на кінці волосіні і підвісний гачок в 25-40 см над нею. Якщо ви використовуйте світиться в темряві мормишку, прив'яжіть її на повідку, оптимальна довжина якого - 15 см.
5
Використовуйте в своїх інтересах той факт, що судак - нічний хижак, і мешкає він найчастіше на значній глибині, тому він дуже добре розрізняє світло. Окрасьте джиг-головки або блешні люмінофором, що світиться в темряві.
6
Дотримуйтеся наступної тактики лову судака: якщо в перспективному місці клювань немає навіть при використанні декількох методів подачі приманки і проводки - шукайте інше місце. Судак найчастіше прив'язаний до конкретної точки, і ваша задача - знайти це місце.
7
Якщо ви впевнені, що судак в певному місці є, спробуйте розворушити його. Наприклад, дійте так: спочатку ведіть активний облов декількох лунок. Якщо клювання слабкі, виставте в ряд вудки і почергово підігравайте приманкою. Якщо ж клювання активні, спробуйте різні способи проводки, як швидкі, так і повільні.