Як налаштувати лінукс.

Лінукс поки незвичний для рядового користувача, який не представляє своєї роботи за комп'ютером без продуктів Майкрософт. Однак якщо раніше налаштувати лінукс міг лише справжній експерт, то зараз установка і настройка цієї операційної системи цілком доступна пересічному користувачеві.

Безсумнівною перевагою Linux, що спонукає багатьох користувачів, організації та цілі держави переходити на цю операційну систему, є її абсолютна безкоштовність, ніж вона вигідно відрізняється від продуктів компанії Майкрософт.Ітак, відразу після установки необхідно налаштувати лінукс для зручної роботи в ньому. Ось декілька простих кроків, що дозволяють це зробити.

  1. Колесо миші. Іноді у миші, підключеної через порт PS/2 (а так підключається більшість моделей) після установки системи не працює колесо. Якщо при цьому кнопки зберігають функціональність, то запускати конфигуратор немає необхідності. Відкрийте файл XF86Config, знайдіть розділ Pointer, в якому описуються настройки миші. Знайдіть рядок Protocol «PS/2" і виправте її на Protocol «IMPS/2". Збережіть файл. Після перезавантаження колесо буде працювати.
  2. Віртуальний екран - цікава можливість, що дозволяє зробити робочий стіл більше, ніж фізичне дозвіл монітора. Завдяки їй можна поєднувати комфортне дозвіл, що дозволяє не напружувати зір при роботі з текстом і графікою, і досить великий робочий стіл, на якому можна розмістити все необхідне. Прокрутка розширеного робочого столу буде проводитися автоматично при наближенні покажчика миші до країв екрану: невидимі області потраплять в зону огляду. Відкрийте файл XF86Config, знайдіть розділ Screen, в якому описуються настройки екрану. В одному з підрозділів буде рядок, що починається зі слова Virtual, і яка містить два числа, що визначають розміри віртуального екрану. За умовчанням вони збігаються з його фізичними розмірами, однак ви можете виставити будь-які значення на свій смак. Збережіть файл, перезавантажте систему і випробуйте зміни. При необхідності знову скоректуйте значення.
  3. Налаштування графічної середовища KDE. Щоб змінити фон робочого столу або зробити інші індивідуальні настройки використовується Центр управління KDE. Відкрити його можна клацнувши по однойменному значку або вибравши «Центр управління» в стартовому меню.