Як відключити масу. Як самому зробити тумблер відключення маси в автомобілі схема.

Для того щоб запобігти можливому коротке замикання в електричних ланцюгах автомобіля, особливо в період досить тривалої стоянки, бажано від'єднати джерело живлення - акумуляторну батарею. На практиці це здійснюється відключенням мінусового проводу - маси.
Вам знадобиться
  • Вимикач маси, дроти, тумблер, гайкові ключі.
Інструкція
1
Найпростіший спосіб - зняття дроти з мінусовою клеми акумулятора. Візьміть гайковий ключ, відповідний гайці на клеми, звільніть гайку і, знявши провід, закріпіть його в який-небудь ніші, виключивши ненавмисне зіткнення з мінусовою клемою акумулятора.
2
Зручніше поставити отключатель маси. У продажу є різні модифікації на будь-який смак. Увімкніть його в ланцюг мінусового проводу між акумулятором і корпусом автомобіля, забезпечивши хороший контакт. Відключаючи масу , натискаєте на одну кнопку, перед запуском двигуна тисніть на іншу, замикаючи ланцюг.
3
Щоб, відключаючи і включаючи масу , не виходити з машини і не відкривати капот, заведіть дроти з мінусовою клеми в салон. Розташуйте тумблер в зручному для вас місці. Такий вимикач може бути відомий тільки вам і виконувати одночасно роль «секретки» - протиугінного засобу. Не знаючи місце розташування тумблера, стороння людина не зможе запустити двигун.
4
Сучасні автомобілі, начинені, як мовиться, «мізками», не байдужі до відключення живлення електричної бортовий мережі. Багато автолюбителів взагалі вважають відключення маси на таких авто абсолютно зайвим. Їх система захисту не дасть виникнути короткого замикання, від якого досі трапляються загоряння на старих вітчизняних машинах. Лідером подібних загорянь виступає «Жигулі» («копійка»).
5
Однак, якщо ви залишаєте машину надовго, то і на «іномарці» незайвим буде відключити масу . Щоб не знеструмлювати всю електроніку і сигналізацію з сиреною, включите паралельно отключателямі маси запобіжник на 3-5 А. Тока, що проходить через цей запобіжник, буде достатньо для роботи електроніки та сигналізації. А в разі серйозного замикання, запобіжник просто перегорить.
Зверніть увагу
Відключення маси не тільки гарантує від можливого короткого замикання, а й зберігає заряд АКБ від непередбачених витоків.