Як вести себе з учителем.

Іноді відносини дитини і його вчителя складаються далеко не так добре і сприятливо, як хотілося б. Читаючи постійні зауваження в щоденнику, спостерігаючи погані оцінки і пригнічений настрій своєї дитини, не завжди зрозуміло, як реагувати і вести себе в ситуації, що склалася. Лаяти і карати його - не вихід, а знайти спільну мову з учителем часом буває дуже складно. Як же поводитися з викладачем, щоб сформована ситуація не набула більш серйозні масштаби і не позначилася негативно на вашу дитину?
Інструкція
1
Для початку варто з'ясувати причину конфлікту між учителем і вашою дитиною. Тут можливі два варіанти: або вчитель занадто упереджено ставиться до свого учня, або, навпаки, учень не виконує всіх вимог свого вчителя. У цьому варто розібратися і не поспішати з висновками і рішеннями. Тому перш ніж іти в школу, поговоріть з дитиною. Дайте йому висловитися. Щоб правильно оцінити ситуацію, необхідно знати думки обох сторін. Не засуджуйте педагога завчасно.
2
Розмовляючи з учителем , будьте стримані і спокійні. Чи не підлабузнюйтеся перед ним. Ви повинні бути, в першу чергу, на стороні своєї дитини. Постарайтеся об'єктивно подивитися на ситуацію.
3
Не бійтеся перепитувати й уточнювати, чому педагог зробив саме такі висновки про поведінку вашої дитини. Враховуйте також атмосферу відносин в класі і стиль викладання в навчальному закладі.
4
Орієнтуйтеся на факти, не варто будувати здогади і ілюзії, що і як могло бути. Кожен вчинок, жест і зауваження вчителя в сторону вашої дитини повинні бути мотивовані і обгрунтовані. Часто буває, що вчителі зриваються на своїх учнів і несправедливо оцінюють їх знання та здібності. Постарайтеся розібратися в цьому і вирішити ситуацію мирним шляхом.
5
Якщо ваша розмова з викладачем зайшов у глухий кут, не соромтеся запитати, який вихід він (вона) пропонує зі сформованої ситуації. Не будьте різання, що не сваріться з учителем , постарайтеся дійти спільної думки. Будьте готові до компромісних рішень.
6
Щоб підтримувати нормальні відносини з викладачем, не варто погано відгукуватися про нього в присутності дитини. Важливо, щоб він поміняв своє негативне ставлення до вчителя і до досліджуваного предмета.
7
Беріть участь у житті школи, всіляко допомагаючи вчителям, відвідуйте батьківські збори, будьте в курсі подій, що відбуваються в навчальному закладі. Це вбереже від небажаного розвитку конфлікту і зайвих причіпок з боку вчителя по відношенню до вашої дитини.