Як виростити камінь. Як зробити кристал з камінчика.

Сьогодні люди навчилися виробляти дорогоцінні камені. Це заняття стає все більш популярним, оскільки натуральні мінерали за своїми хімічними і фізичними характеристиками зовсім не відрізняються від своїх штучно вирощених побратимів. Домашня лабораторія набагато комфортніше небезпечною для життя, важкодоступній шахти, та й результат практично гарантований на всі сто відсотків.
Вам знадобиться
  • - саморобний плавильний апарат
  • - 6 г порошку окси алюмінію
  • - 0,2 г окси хрому
Інструкція
1
Усім твердо вирішили виростити дорогоцінний камінь в домашніх умовах найкраще користуватися методом Огюста Вернейля, тому що саме він є найбільш доступним для простого обивателя. Цей спосіб відомий вчений розробив більше 100 років тому, і він дозволяє виростити рубінові кристали масою 20-30 каратів всього за якихось за 2 - 3 години. Взагалі, в даний час по Вернейль вирощують монокристали сотень найменувань, причому переважно в лабораторіях, на виробництві. Але ніщо не заважає організувати цей процес і на власній кухні.
2
Спорудіть установку для вирощування монокристалів по методу Вернейля. При бажанні і деякій частці завзятості це не складе особливих труднощів. Апарат складається з механізму опускання кристала (1), крісталлодержателя (2), муфеля (4), пальники (5), бункера (6), механізму струшування (7) і Катетометри (8). Один з можливих креслень устрою, спрощений, ви можете бачити на малюнку. Під цифрою 8 на схемі позначений сам зростаючий кристал.
3
Синтез дорогоцінних каменів відбувається в процесі розплаву при плавленні шихти - заготовки для майбутнього кристала. Для виробництва, наприклад, рубіна приготуйте шихту із суміші порошку окси алюмінію (6 г) і порошку окси хрому (0,2 г). Шихту потрібно сипати всередину печі невеликими порціями, в камері горіння вона розплавиться, а вийшла крапля потрапить на керамічну підкладку, утворивши спочатку конус, а потім циліндр, який і стане вашим першим доморощеним монокристалом.
Зверніть увагу
Не турбуйтеся щодо законодавства в цій сфері. Предметом закону РФ «Про дорогоцінних металах і дорогоцінному камінні» є природні утворення. Синтетичні камені до них не належать, тому робота вашої лабораторії є цілком законною.