Як в Фотошопі зробити gif-анімацію.

Редактор растрової графіки Adobe Photoshop має репутацію потужного засобу для професійної обробки цифрових зображень. У більшості випадків він застосовується для ретуші, колірної корекції, створення колажів, і т.д. Однак на цьому його можливості не закінчуються. В фотошопі можна зробити навіть gif- анімацію.
Вам знадобиться
  • - Adobe Photoshop.
Інструкція
1
Створіть в Adobe Photoshop документ, на основі якого буде сформована gif-анімація. Натисніть Ctrl + N або виберіть пункт "Open ..." розділу File головного меню. Введіть параметри документа в діалозі і натисніть OK. Якщо основу кадрів анімації становитиме якесь зображення, намалюйте його або вставте із зовнішнього файлу.
2
Додайте в документі нові шари. Їх кількість повинна дорівнювати числу кадрів анімації (або ключових кадрів, якщо переходи між ними планується згенерувати автоматично). Дублюйте поточний шар, вибираючи в меню Layer і "Duplicate Layer ...", якщо в основі кадрів має лежати створене раніше зображення. Або додавайте порожні шари, натискаючи клавіші Ctrl + Shift + N.
3
Створіть зображення кожного кадру анімації. Послідовно перемикайтеся між шарами і вносите потрібні зміни (додавайте потрібні деталі, переміщайте фрагменти зображення, вводите текст, і т.д.). При роботі відключайте видимість всіх шарів, які знаходяться вище поточного. Для аналізу відмінностей з попереднім кадром можна тимчасово робити шар напівпрозорим, змінюючи значення Opacity.
4
Активуйте робочий простір для управління анімацією. У головному меню виберіть пункти Window, Workspace, Video and Film, натисніть кнопку Yes у вікні запиту. Після цього склад меню зміниться і відобразиться панель Animation.
5
Додайте кадри анімації. В панелі Animation натискайте на кнопку Duplicates selected frames. Робіть це до тих пір, поки кількість відображуваних кадрів не стане дорівнює числу шарів, створених на другому кроці.
6
Зіставте шари кадрам. Виділіть елемент з номером 1 в панелі Animation, клікнувши по ньому мишею. В панелі Layers відключіть видимість всіх шарів, крім того, який повинен відображатися на першому кадрі. Послідовно виконайте аналогічні дії для всіх верств і елементів, що відображаються в панелі Animation.
7
Визначте параметри виведення анімації. Виділіть всі кадри в панелі Animation. Для цього клацайте по ним мишею, утримуючи клавішу Ctrl. Клацніть правою кнопкою миші по нижній частині будь-якого з виділених елементів. У контекстному меню виберіть тимчасову затримку між зміною кадрів. При необхідності змініть число повторів анімації, клікнувши по нижній лівій кнопці панелі (вона має піктограму у вигляді спрямованої вниз стрілки).
8
Перегляньте створену анімацію. Клацніть по кнопці Plays animation. Для зупинки перегляду натисніть ту ж кнопку.
9
Створіть GIF- анімацію. У меню виберіть пункти File і "Save for Web & Devices ...". У верхньому випадаючому списку групи Preset відобразився діалогу виберіть пункт GIF. При необхідності встановіть інші параметри (тип палітри, число квітів, і т.д.). Натисніть кнопку Save. Виберіть місце зберігання і ім'я файлу. Натисніть кнопку «Зберегти».
Корисна порада
Щоб згенерувати додаткові кадри між ключовими, виділіть їх в панелі Animation і натисніть кнопку Tweens animation frames. Одному кадру можна зіставити кілька видимих шарів. Це дозволяє створювати анімацію більш ефективно (наприклад, можна використовувати один і той же фон).