Як вкопати стовпи для паркану. установка стовпів огорожі в піщаному грунті.

Від того які стовпи ви оберете для свого забору - дерев'яні, металеві, бетонні, азбоцементні - багато в чому буде залежати його довговічність. Але не менш важливо правильно встановити стовпи , спосіб монтажу необхідно вибирати залежно від глибини залягання ґрунтових вод, складу землі, величини забору.
Вам знадобиться
  • - кувалда чи баба для забивання;
  • - бур або бурова установка;
  • - бетонний розчин;
  • - пісок;
  • - дрібний щебінь.
Інструкція
1
На легких або піщаних грунтах для установки невеликих стовпів скористайтеся звичайною кувалдою. Поставте стовп вертикально і, притримуючи його, забивайте, поки він достатньо не поглибиться.
2
Для полегшення роботи скористайтеся бабкою, виготовленої з труби більшого діаметру і заваренной з одного боку заглушкою, тут же зробіть обваження зі свинцю або металу. Збоку приваріть ручки. Надіньте трубу на стовп, встановлений вертикально, піднімайте за ручки і з силою опускайте вниз.
3
Щоб встановити великі стовпи , придбайте спеціальний бур або замовте послуги бурової установки. Свердлите з його допомогою свердловину трохи нижче глибини промерзання грунту, насипте подушку з піску. Далі встановіть всередину стовп і залийте простір, що залишився бетоном, або засипте грунтом і утрамбуйте.
4
Після заливки бетонного розчину в лунку трохи підніміть стовп. У цьому випадку нижня частина також закриється шаром бетону, що вбереже дерево від гниття, а метал від іржі.
5
В піщаному грунті можна обійтися і без заливки і утрамбовки, просто свердлите отвори відразу під діаметр стовпа. У цьому випадку ретельно стежите за тим, щоб лунки були вертикальні і розташовувалися строго по лінії.
6
На пучинистих, глинистих ґрунтах з високим рівнем залягання вод скористайтеся наступним способом. Висвердлите лунку свідомо ширше діаметра стовпа і глибше залягання грунтових вод. Заповніть частина лунки дрібним щебенем і піском так, щоб залишилася достатня глибина для занурення третини стовпа.
7
Утрамбуйте вийшов дренаж і встановіть стовп. Простір навколо стовпа також заповніть дрібним щебенем, піском і ретельно утрамбуйте. При такому способі установки грунтові води будуть безперешкодно йти вниз і не зможуть виштовхнути стовп із землі, він стоятиме непорушним і не Покос з часом.