Як обчислити загальну площу квартири.

При пайову участь в будівництві житла або його придбанні гостро постає питання про визначення загальної площі квартири . Досить часто між забудовником і майбутнім власником житлоплощі виникають суперечки про методики та правилах такого розрахунку. Конфлікт виникає тому, що пересічний покупець часто не знає різниці між поняттями різними площами, а нечистоплотні забудовники цим користуються.
Інструкція
1
В тексті СНіПа вказано, що квартира має три різні площі: загальну площа, площа квартири і житлову площа квартири . Сума всіх площ житлових кімнат - це житлова площа квартири .
2
Площа квартири представлена сумою всіх площ житлових кімнат, а також підсобних приміщень, за винятком тамбурів, холодних комор, терас, балконів, лоджій, веранд. Підсобні приміщення в себе включають площа, яку займають внутрішньоквартирна сходи, комори, вбудовані шафи, санвузли, ванні кімнати, коридори, кухні. Площа внутрішньоквартирних сходів, незалежно від кількості рівнів в квартирі, враховується одноразово. Не включається до площа приміщення площа, яку займає підйомник, а також камін або піч на твердому паливі.
3
Площа приміщень необхідно розраховувати за їх розмірами, які визначаються на рівні підлоги між обробленими поверхнями перегородок і стін без урахування плінтусів. Вимірювання виконується з точністю до одного сантиметра. При розрахунку площі мансарди в розрахунок береться площа приміщення, яке до похилої стелі має висоту не менше 1,6 м. Якщо висота приміщення менш ніж 2,5 м, площа враховується із застосуванням коефіцієнта 0,7, а частини приміщення, які мають висоту менше 1,6 м, в розрахунок не входять. Показники площі квартири вживаються для розрахунку соціальної норми житла, оплати комунальних послуг та житла, офіційного обліку житлового фонду Россі та інших цілей.
4
Загальна площа квартири або одноквартирного будинку розраховується як сума площ вбудованих шаф і всіх її приміщень, а також площ холодних комор, веранд, терас, балконів, лоджій, які підраховуються зі такими знижувальними коефіцієнтами: для холодних комор і веранд - 1, для терас і балконів - 0,3, для лоджій - 0,5. При цьому площа тамбурів не враховується, а в одноквартирному будинку не приймається в розрахунок площа зовнішніх сходів, ґанків, горища (його частини), який не зайнятий під мансарду, тамбурів, підпілля .
При покупці житла завжди зайво буде інформація про площі квартири . Тим більше що продавці часто перебільшують її розмір. Щоб визначити точні показники, потрібно вміти розрізняти різні поняття площі квартири і знати про приміщення, які входять в ту чи іншу площу.
Вам знадобиться
  • - технічний паспорт на квартиру;
  • - рулетка;
  • - папір;
  • - калькулятор;
  • - олівець.
Інструкція
1
Площа квартири записується в офіційному документі, що видається на неї - тобто в технічному паспорті. Так що, бажаючи дізнатися розмір вашого нинішнього або потенційного житла, загляньте в техпаспорт.
2
Якщо ж ви хочете виміряти площу самостійно, візьміть рулетку, калькулятор і попросіть іншу людину допомогти вам все заміряти. Намалюйте попередньо схему житла, щоб потім у вас була можливість відразу ж поставити в ній його розмір и. Не забудьте виміряти також розмір и підсобних приміщень - кладовки, балкона і лоджії.
3
За рівнем плінтуса виміряйте рулеткою довжину всіх стін в квартирі, намагаючись, щоб рулетка була добре і рівно натягнута. Переведіть результати в метри і запишіть їх у ваш план квартири . Якщо кімната має неправильну форму (ніші, кути, округлення і виступи), розбийте приміщення на окремі фігури і вкажіть в плані їх розмір и.
4
Помножте довжину і ширину кожної кімнати і занесіть результат в свою «відомість». Підсумувавши площа всіх приміщень квартири , ви отримаєте загальний результат. Врахуйте, кожна квартира має три площі - загальну, житлову й безпосередньо площа самої квартири . Житлова площа включає площу житлових кімнат (спальні, дитячої, залу). Площа квартири визначається як сума житлових кімнат і підсобних приміщень (ванни, санвузла, комори, коридору, кухні і т. П.). Загальна площа квартири підраховується як сума площ усіх приміщень, включаючи понижуючі коефіцієнти (для балконів і терас - 0,3; для лоджій - 0,5; для веранд і холодних комор - 1,0).
5
Врахуйте, що загальна площа квартири використовується для державного статистичного спостереження, а показники площі квартири - для офіційного статистичного обліку житлового фонду в РФ, визначення соціальної норми житла, оплати комунальних послуг тощо Визначення площі та інших технічних показників квартири регулюється «Інструкцією про проведення обліку житлового фонду в Російській Федерації».