Як почистити лінзу фотоапарата. вода потрапила в об'єктив.

Чистота лінзи об'єктива дуже важлива, і її варто підтримувати, якщо ви хочете отримувати дійсно якісні і чіткі фотографії зі своєю фотокамери. Навіть якщо ви знімаєте на дуже дорогий об'єктив, він не дасть належного якості при забрудненої лінзі, покритим пилом, відбитками пальців, бризками рідин і висохлим конденсатом. Засохлі краплі води на об'єктиві можуть стати причиною серйозних порушень якості майбутніх знімків, і їх необхідно вчасно очищати. Позбавлятися від плям, пилу і жирових забруднень об'єктива можна різними способами.
Інструкція
1
Видалити просту суху пил з об'єктива можна струменем повітря, але ця струмінь повинна бути випущена з чистою і сухою спринцівки, а не з вашого рота. Сдувая пил з об'єктива, ви ризикуєте ще більше забруднити його краплями слини. Також неприпустимо очищати пил з об'єктива пальцем. Відбитки пальців видаляти набагато складніше, ніж просту пил.
2
Не використовуйте для очистки лінз чистячі серветки - вони можуть покрити скло лінзи мережею дрібних подряпин. Використовувати можна спеціальну м'яку пензлик, якою потрібно акуратно і без тиску очищати об'єктив, тому що в противному випадку вона теж може залишити на ньому подряпини, або спеціалізовані серветки для очистки фотографічної оптики. Такі серветки випускають компанії, що виробляють фототехніку.
3
Якщо на ваш об'єктив потрапила рідина, не чекайте її висихання, особливо, якщо на скло потрапила не вода, а якесь масло, сік або спиртне. Акуратно видаліть краплі чистої ватною паличкою, чи не натискаючи на скло і направляючи ватяну паличку від центру до країв об'єктива. Щоб видалити засохлі краплі рідин, подихайте на об'єктив, щоб він запітнів, і відразу протріть лінзу сухим ватним тампоном.
4
Особливо стійкі рідинні забруднення можна видаляти звичайним спиртом. Злегка змочіть одну ватяну паличку в спирті, а другу залиште сухою. М'яко протріть вологою ватною паличкою об'єктив, так, щоб спиртової слід на склі моментально випаровувався, а потім знову подихайте на лінзу і протріть її сухою ватною паличкою. Змоченою в спирту паличкою добре очищаються жирні плями на лінзі.
5
У випадку з очищенням об'єктива від жирних плям, можливо, вам доведеться кілька разів повторити спиртову очистку, поки об'єктив не стане знову чистим.
6
Спиртова очистка підходить тільки для скляних лінз. Якщо у вас простий фотоапарат з пластиковою лінзою, використовувати розчинники можна. Намагайтеся запобігати забрудненню об'єктива в процесі користування фотоапаратом.
Чистка об'єктива фотоапарата - це відповідальна справа, яку необхідно виконувати при наявності певних навичок і знань. Адже невмілими діями ви можете тільки занапастити об'єктив. Є кілька видів забруднень, від яких необхідно позбавлятися в певній послідовності і певними засобами. А зараз докладніше про види забруднень об'єктива і способах боротьби з ними.
Інструкція
1
Пил. Це перше, від чого потрібно позбутися. Робити це потрібно вкрай обережно, адже навіть одна єдина порошинка може подряпати лінзу об'єктива , що неодмінно позначиться на якості зйомки.
2
Видаляти пил краще повітрям. Спринцовка або груша для видування для цього відмінно підійдуть. Ротом в об'єктив не дуйте ні в якому разі, тому що дрібні крапельки вашої слини можуть осісти на лінзі, а прибрати їх складніше, ніж пил. Прилиплі пилинки можна видалити м'яким пензликом, струснувши її перед застосуванням ударом об долоню і роблячи короткі і м'які руху від центру об'єктива до країв по спіралі. Зібравши трохи пилу, струсіть пензлик ударом об долоню і продовжуйте, поки пил не зникне.
3
Краплі краще прибирати до їх засихання, інакше доведеться замість рідини видаляти масляну плівку або кристалики солей. Ватяні палички або м'яка паперова серветка цілком згодяться. Вони добре вбирають вологу. Тільки періть краплі без натиску і так само, як і пил, тобто, коротким рухами по спіралі від центру об'єктива до його країв.
4
Усохлі краплі потрібно спочатку змочити чистячої рідиною. Одна ватяна паличка повинна бути сухою, а друга - трохи вологою. Процес зрозумілий: спочатку по слідах від крапель проходяться вологою паличкою, а потім сухою. Крім ватних паличок добре справляються з засохлими крапельками спеціальні серветки, які продаються як сухими, так і вологими. Діяти вам потрібно так само, як і у випадку з паличками: короткими акуратними рухами по спіралі до країв об'єктива . Підійдуть і звичайні серветки, тільки одну з них потрібно змочити в чистячої рідини для оптики.
5
Відбитки пальців, жирні плями. Такі забруднення найбільш неприємні і небажані. Вони істотно погіршують якість зображення, важко видаляються і можуть навіть зруйнувати покриття, що просвітлює. Знову ж вам знадобляться ватяні палички або серветки (одна суха, друга волога), а також хороший розчинник. Це може бути спеціальна рідина, яка призначена виключно для оптики, або медичний спирт. Одеколон і горілка для цих цілей не підійдуть, бо в одеколоні містяться ефірні масла, а горілка не завжди буває якісною і не містить шкідливі домішки.
6
Спочатку протріть заляпаний ділянку об'єктива вологою паличкою (серветкою), а потім - сухою. Якщо потрібно повторити дію, то повторюйте. Але палички краще змінити. Взагалі не скупіться на них, адже об'єктив коштує в сотні разів дорожче. Рухи всі ті ж, що встигли відпрацьовані і відкластися в мозку.
7
Для видалення висохлих крапель, відбитків і жирних плям також підійде очищуючий олівець. Їм дуже зручно користуватися, оскільки олівець містить в складі хороший розчинник, який зовсім не залишає слідів на склі і досить швидко випаровується.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=d_gWd2AdJcg