Як відновитися після перелому. Як розробити перелом ліктя.

Перелом - це досить серйозна неприємність, яка може статися з будь-якою людиною. Особливої небезпеки піддаються літні і люди з остеопорозом - травмами для них чревато навіть несильно падіння. Найчастіше страждають ключиця, променева кістка, передпліччя, гомілка, шийка стегна. Відновлення після перелому триває досить довго і супроводжується хворобливими відчуттями. Чим старше пацієнт - тим повільніше протікає реабілітація.
Інструкція
1
МассажЕто один із найдієвіших засобів для реабілітації після перелому. Він повертає м'язам еластичність і зміцнює їх, підсилює кровотік і лімфообіг в пошкодженій кінцівки, відновлює її функції. Крім цього, масування знімає біль і допомагає розсмоктатися гематом. При закритому переломі сеанси масажу можна починати вже на другий день після травми. Роблять його в такому випадку за допомогою спеціального апарату, що впливає вібрацією.
2
Гімнастика до зняття гіпсаЛечебная гімнастика покликана відновити обмінні процеси в пошкоджених м'язах і суглобах, збільшити їх рухливість і розтягнення. Поки гіпс не знято, робіть наступну вправу: на вдиху затримайте дихання на 6-7 секунд і напружте м'яз тій частині тіла, яка розташована поруч з постраждалою. Наприклад, при переломі гомілки напружуйте стегно, якщо зламана рука - кисть. На видиху - розслабтеся. Повторюйте 3-4 рази. При травмах ніг це вправа робиться лежачи. Позитивний ефект досягається через посилення кровообігу і в здорових, і в травмованих тканинах.
3
Гімнастика після зняття гіпсаТеперь вам необхідно підсилити приплив артеріальної крові і відтік венозної, а також нормалізувати лімфодренаж, щоб зняти набряк. Досягти цього можна за допомогою вже описаного вправи, але напружувати м'язи потрібно не поруч, а там, де був перелом. Кількість повторень підійміть до 10. Друга вправа направлено на розминання суглобів - кілька разів обережно зігніть, розігніть і поверніть пошкоджену кінцівку. Як тільки дозволить самопочуття, починайте здійснювати невеликі прогулянки - до невеликої втоми. Надзвичайно корисно для відновлення після перелому плавання - 3 рази на тиждень по 45 хвилин.
4
ДіетаВключіте в своє меню більше свіжих продуктів - фрукти, овочі, нежирне м'ясо (індичка, курка, риба), яйця, кисломолочні продукти. Рослинна їжа містить вітаміни та мікроелементи, без яких неможливо відновити тканини і поліпшити обмін речовин. Тваринна їжа є джерелом білка - будівельного матеріалу для м'язів і кісток. А кисломолочні продукти містять ще й кальцій.
Корисна порада
Зверніться до лікаря-реабілітолога, який допоможе вам підібрати курс відновлювальних процедур. Лікування необхідно підбирати індивідуально - тільки так можна звести нанівець наслідки травми і повністю одужати. Лікар може призначити вам ультразвук, електрофорез, индуктотермию, електростимуляцію м'язів, УФ-опромінення або фонофорез з лікарськими препаратами, а також ванни - йодобромні, хвойні, хвойно-соляні, радонові, хлоридно-натрієві.