Як поводитися в громадському транспорті.

Деякі люди досить спокійно ставляться до поїздок в автобусах, тролейбусах або метро. Інші не люблять користуватися послугами громадського транспорту, і причиною цьому служить ряд незручностей, випробовуваний під час поїздок. Якби всі пасажири дотримувалися правил елементарної етики, то поїздки стали б набагато комфортніше. Існує неписаний звід правил поведінки, які необхідно пам'ятати і дотримуватися.
Інструкція
1
Перед посадкою в громадський транспорт спочатку дочекайтеся, коли всі виходять пасажири покинуть салон. Пропустіть вперед літніх людей і пасажирів з дітьми та допоможіть їм: підніміть на щаблі сумки або коляску.
2
Після посадки займіть зручне місце, якщо ви їдете недалеко - не варто проштовхуватися через весь салон. Під час поїздки міцно тримайтеся за поручень, але таким чином, щоб не заважати оточуючим. Тримайте сумку в зоні видимості, що не полегшувати життя кишеньковим злодіям. Якщо у вас з собою великогабаритні речі, поставте їх де-небудь так, щоб вони не заважали оточуючим. Рюкзак потрібно зняти зі спини, а парасолька - закрити. Предмети з гострими краями, наприклад - лижні палиці, повинні бути зачохлені, щоб не травмувати інших пасажирів.
3
Під час поїздки не читайте книги або газети. По-перше, ви будете займати більше місця і заважати оточуючим, так як будете мимоволі піднімати лікті. А по-друге, захопившись цікавою статтею або сюжетом роману, можете не помітити, як позбудетеся гаманця.
4
Поступайтеся місце тим, хто потребує цього - пасажирам з дітьми та літнім людям. Якщо ви розмовляєте під час поїздки, то робіть це тихо, щоб не заважати оточуючим. І звичайно, нецензурна лексика в громадському місці - недопустима.
5
Чи не грубите людям, навіть якщо вас штовхнули. Ввічлива людина вибачиться, а невихованого таким способом ви не навчите, що не вподібнюйтеся «трамвайним хамам». У багатьох може бути поганий настрій, але це ще не привід, щоб псувати його оточуючим.
6
Якщо вам потрібно виходити - заздалегідь приготуйтеся до цього моменту. Не поспішайте до виходу, розштовхуючи всіх ліктями. Ввічливо попросіть стоять перед вами людей дозволу пройти до виходу, вас пропустять.
7
В суспільному транспорті , як і в інших людних місцях, завжди ведіть себе по відношенню до оточуючих так, як хотіли б, щоб вони вели себе по відношенню до вас.