Як з растрового зробити векторне зображення. Як зробити автоматичне трасування.

Процес, при якому растровое зображення переводиться в векторне, називається трасування. Результат трасування будь-якого растрового зображення залежить від якості останнього. Найбільш часто даний прийом застосовується щодо зображень з гранично чіткими контурами і однотонними квітами. Іноді трасування використовується у випадку імітації живопису на основі звичайного фото.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер
  • - програма Adobe Illustrator
Інструкція
1
У програмі Adobe Illustrator трасування здійснюється за допомогою команд: Меню - Об'єкт - Швидке трасування. Варіанти проведення векторизації при цьому можуть бути різними. Щоб мати можливість коригувати параметри, здійсните команду Об'єкт - Швидке трасування - Параметри.
2
Виберіть у вікні стиль трасування із запропонованого списку, або зробіть настроювання самостійно. Зауважте, що для трасування простих ілюстрацій або кольорових емблем підходить стиль «6 кольорів». На векторизацію складних ілюстрацій орієнтований показник «16 кольорів».
3
Параметр «Фотографія високої якості» застосовуйте при векторизації фото з деталізацією високого ступеня, «Фотографія низької якості» - при трасуванні фото, де небажано відтворення деталей. Якщо ви бажаєте в кінцевому результаті отримати малюнок у сірих відтінках, відзначте поле «Градація сірого».
4
Для трасування контурного чорно-білого зображення виконаєте наступні дії: команда Об'єкт - Швидке трасування - Параметри трасування. Встановіть прапорець у вікні «Предпросмотр», щоб спостерігати за поточним процесом.
5
Так як зображення чорно-біле, виберіть стиль «Технічний малюнок». Зауважте, що малюнок відразу ж змінився. Колірний режим - «Чорно-біле». Зверніть увагу на параметр «ізогеліі», що відповідає за ступінь деталізації. Чим більше буде його значення, тим більше найдрібніших деталей врахує при трасуванні.
6
Будь показник пікселів, менший за розміром, ніж буде вказана в полі «Мінімальна площа», буде викинутий при векторизації, сприймаючись як шум. Наприклад, щоб були враховані дрібні точки на малюнку, слід зменшити це значення до 2 пікселів. Після виставлення всіх параметрів, натисніть на кнопку «Трасування».
7
При трасуванні кольорового зображення з чіткими контурами і однотонними квітами виберіть стиль «16 кольорів». Якщо не всі кольори будуть враховані, збільште значення показника «Максимальне число квітів» і трохи збільште значення параметра «Мінімальна площа», що дозволить усунути цифровий шум. Клацніть по кнопці «Трасування».
8
Для виконання фотографії високої якості в живописній техніці клікніть: Об'єкт - Швидке трасування - Параметри трасування. Виберіть стиль і запустіть трасування.
Якщо ви вирішили працювати веб-дизайнером, вам нікуди не дітися від роботи з векторними зображеннями. А, отже, і від відповідних графічних редакторів, наприклад, від Adobe Illustrator.
Вам знадобиться
  • - Adobe Illustrator.
Інструкція
1
Відкрийте Adobe Illustrator і створіть в ньому новий документ. Для цього клікніть пункт меню File -> New або натисніть гарячі клавіші Ctrl + O. У вікні в випадаючому меню Units задайте Pixels, в полях Width і Height, вкажіть, наприклад, по 500, клацніть ОК. У робочій області програми з'явиться створений вами документ.
2
Виберіть інструмент Rectangle tool (гаряча клавіша M). З його допомогою створіть прямокутник на зображенні - це і є векторний об'єкт.
3
Знайдіть панель налаштувань інструменту (вона знаходиться під головним меню) і пограйте з кольором контуру і внутрішньої порожнини створеного об'єкта. Налаштування Stroke дозволяє поміняти товщину контура. Якщо властивості об'єкта не змінюються, значить, ви якимось чином зняли з об'єкта виділення. Виберіть інструмент Selection tool (гаряча клавіша V) і клацніть по прямокутнику, щоб знову його виділити.
4
За допомогою інструменту Rectangle tool намалюйте ще один прямокутник. Виберіть інструмент Pen tool (P), наведіть курсор на один з кутів новоствореного об'єкта, почекайте поки "х" поруч з ним зміниться на "-", і натисніть ліву кнопку миші. Прямокутник перетвориться на трикутник. Використовуючи маркери навколо цього об'єкта, зробіть з нього трикутник.
5
Наведіть курсор до одного з кутів таким чином, щоб він прийняв вигляд дугоподібної двосторонньої стрілочки. Це означає, що тепер ви можете обертати об'єкт. Додайте його таким чином, щоб він встав вершиною вгору. Колір контуру і внутрішньої порожнини цього трикутника можна міняти таким же чином, як і створеного раніше прямокутника.
6
Перемістіть трикутник трохи вище прямокутника. Тепер створене вами зображення має бути схоже на схематичне зображення одноповерхового будинку.
7
Щоб зберегти результат, натисніть Ctrl + Shift + S, в вікні вкажіть шлях для майбутнього файлу, його формат і натисніть «Зберегти». Стандартний переглядач зображень Windows не вміє спілкуватися з векторними картинками, тому використовуйте для цієї мети Adobe Bridge.