Як намалювати сома.

Тим, хто вчиться малювати, варто почати з нескладних, але цікавих об'єктів. Портрети і зображення тварин ви, можливо, не подужаєте. Зате намалювати рибу - наприклад, сома - зможе навіть початківець художник.
Вам знадобиться
  • - папір;
  • - олівець;
  • - гумка;
  • - акварельні фарби.
Інструкція
1
Перш зробіть начерк олівцем. Найкрасивіше сом виглядає в русі. Зобразіть извив довгого тіла риби, її красиво вигнутий хвіст і довгі вуса.
2
Намалюйте подовжений овал - він буде основою для голови сома . Розділіть овал горизонтальною лінією і проведіть від нього три паралельні дуги, вигнуті вліво і вниз. Це начерк тіла риби. Дуги повинні звужуватися до кінця, повторюючи природні вигини. Намітьте контури широкого хвоста.
3
Можна спробувати і більш простий варіант. Зобразіть подовжений овал, звужується до одного кінця. Це начерк тіла сома в більш статичному положенні.
4
Займіться промальовуванням морди. Позначте трохи відкритий широкий рот, зябра і очі. В оці поставте світлий відблиск. Ретельно прорисуйте вуса з обох боків голови сома . Намалюйте початок спинного плавника у вигляді невисокого гребеня.
5
По обидві сторони тіла додайте по дві пари бічних плавників. У нижній, звуженої частини тіла зобразите подовжений анальний плавець. Прорисуйте широкий хвіст, що складається з двох згладжених лопатей. Нанесіть тонкі поперечні штрихи на хвіст і плавники.
6
Закінчивши роботу, зітріть зайві лінії, насамперед, робочі штрихи основи. Якщо ви хочете залишити начерк в олівці, обведіть його більш товстої і помітною лінією. Злегка намітьте структуру риб'ячої шкіри за допомогою штрихування.
7
Якщо вам більше подобається картинка в кольорі, приготуйте фарби. Продумайте фон. Акварельному малюнку підійде розмитий, нечіткий фон, натякає на річкове дно. Змішайте акварель на палітрі. Покрийте лист жовтувато-бурого або зеленувато-блакитною фарбою. Декількома точками покажіть камені на дні, размойте їх контури.
8
Розфарбуйте сома . Його тіло має зеленувато-сірий відтінок, плавники і хвіст пофарбовані в більш темний тон. Заштрихуйте їх тонкими лініями, виконаними самим кінцем пензлика. Останні штрихи краще наносити, коли фарби основного малюнка трохи підсохнуть.