Як побудувати храм. чи можна подарувати ділянку єпархії для будівництва храму.

У наші дні все більше заможних людей, що мають серйозні капітали, вирішують звернутися до релігії і сприяти її розвитку і становленню. Один із способів підтримати релігію у своїй країні - це побудувати храм . Будівництво храм а - непроста справа, в якому потрібно враховувати масу тонкощів і нюансів, і воно можливе тільки в тому випадку, якщо ви отримали на будівництво благословення глави єпархії, і якщо в регіоні є зареєстрована церковна громада. У цій статті ви дізнаєтеся про основні правила, які потрібно дотримуватися при споруді храм а.
Інструкція
1
Маючи благословення глави єпархії та зареєстровану громаду, вже можна звертатися в адміністрацію місцевого управління з проханням надати вам землю для будівництва, підкріпивши своє прохання листом архієрея.
2
Рішення про надання землі може бути швидким і успішним, а може затягнутися в тому випадку, якщо під обраним ділянкою землі проходять якісь підземні комунікації, а поруч знаходиться лісопаркова зона, річка чи яр, а також, якщо це місце заплановано для якогось іншого будівництва.
3
Для узгодження земельної ділянки вам буде потрібно набір документів, в тому числі - кадастровий паспорт, в якому повинна стояти відмітка про те, що земля виділяється для будівництва церкви.
4
Після того, як земельна ділянка під будівництво буде виділено офіційно, знайдіть підходящу архітектурно-проектну майстерню для розробки архітектурного проекту храм а. Переконайтеся, що майстерня має оновлену державну ліцензію і має досвід зведення церкви, проект якої потім повинен бути узгоджений в місцевому архітектурному комітеті і на інших експертизах.
5
Окремої уваги заслуговує пошук добросовісної і вмілої будівельної бригади. Якщо ваша архітектурно-проектна майстерня має власних робітників і будівельну ліцензію, ви можете замовити у них і будівельні роботи вдобавок до створення проекту храм а.
6
Напевно, найскладніше питання, що встає перед тим, хто займається будівництвом храм а - це фінансування, так як будівництво і супутні витрати виливаються у серйозні суми грошей - від трьох мільйонів до півмільярда рублів, залежно від регіону та складності будівництва.
7
Джерело коштів може бути самим різним - від кредиту в банку до пошуку спонсорів, організацій та меценатів, які готові вкласти свій капітал в споруду храм а, а також частина грошей можна зібрати, завдяки благодійним внескам та пожертвам від членів громади і жителів регіону.
8
Залежно від того, наскільки швидко знаходяться грошові кошти і вирішуються організаційні питання, строк будівлі храм а може як скоротитися, так і розтягнутися на довгі роки.
9
У будівництві храм а дуже важливо знати, чим його внутрішня структура відрізняється від звичайної будівлі. Всі внутрішні елементи храм а символічні - у ньому повинен бути вівтар і престол, що символізує божественний світ, де відбуваються таїнства, і середня частина для прихожан, що символізує земний світ, відокремлена від вівтаря іконостасом.
10
Від іконостасу до внутрішньої частини храм а йде невелике піднесення, яке називається Соле. У його центрі знаходиться округлий виступ, з якого зачитується євангеліє.
11
Якщо храм має всього один престол, то він є однокупольним. Якщо ж престолів кілька, в храм е будується крім головного кілька додаткових куполів. Також у деяких храм ов є невелика кімната перед входом, що називається притвором, вхід в який здійснюється з паперті.
Останнім часом суспільство, в якому ми живемо, все частіше стало замислюватися про відродження давно забутих або втрачених духовних цінностей. Зараз досить велика кількість людей стало вірити в Бога. Багато з нас у найважчі хвилини свого життя, незважаючи на різні обставини, знаходять в собі сили і можливості прийти в храм і попросити допомоги у Господа. Всі ми молимося Богу, всім святим і просимо здоров'я, щастя і любові для своїх близьких і рідних. Природно, нам хочеться прийти в церква і поставити свічку біля ікони, однак буває так, що прийти-то нікуди, тому і виникає бажання звести храм у своєму місті чи селі. Це, звичайно, завдання складне, але здійсненне.
Інструкція
1
Проведіть збори прихожан і бажаючих брати участь в будівництві храму. На ньому обов'язково необхідно вибрати старосту, який буде відповідати за ведення всіх загальних робіт з будівництва храму.
2
Отримайте благословення у правлячого архієрея. Для цього необхідно мати проект майбутнього храму, який затверджений архітектурним управлінням мерії, відомості про відповідальних за будівництво, про засоби на зведення церкви або перелік інвесторів, які готові вкласти гроші в будівництво.
3
Напишіть звернення до мера міста про бажання звести храм (прикладіть отримане благословіння правлячого архієрея і робочий проект). Після визначитеся з місцем під будівництво та отримайте обхідний лист у відділі землекористування. Потім збирається спеціальна комісія, яка визначає місце і територію майбутнього храму. Все це узгоджується і встановлюється «Поклінний Хрест» на місці майбутньої церкви (проводиться молебень).
4
Встановіть огородження на території майбутнього храму. Проведіть земляні роботи і закладіть фундамент.
5
Зведіть стіни майбутнього храму і обробіть їх спеціальним складом.
6
Зведіть купола церкви, такі роботи виконують тільки досвідчені майстри. Хоча невелика церква може бути побудована і із звичайною дахом.
7
Проведіть остаточні роботи із внутрішнього та зовнішнього оформлення храму. Виготовте і встановіть іконостас.
8
Відправте сповіщення про результати роботи в храмі в єпархію. Не забувайте, що під час будівництва постійно проводяться молебні і збираються пожертви на храм. Після завершення всіх робіт обов'язково проводиться освячення нової церкви.