Як не засинати на роботі.

Денна пообідня сонливість може бути викликана ослабленням організму навесні, недоліком сонячного світла і повноцінного нічного сну, відсутністю свіжого повітря в приміщенні, ненормованим робочим днем, зловживанням алкоголем і тонізуючими напоями. Таким чином організм накопичує втома, людина стає млявою і його постійно хилить на сон прямо на робочому місці.
Інструкція
1
Навіть якщо ви відмінно виспалися напередодні, сперте повітря задушливого замкнутого приміщення зробить свою справу, неминуче викликавши сонливість. Відкрийте вікна, розкрийте двері, забезпечте приплив свіжого повітря. Особливо це тонізує, якщо на вулиці весна чи зима. Свіжий струмінь кисню наситить легкі і клітини мозку, посилить приплив крові. Вигляньте в розкрите вікно або й зовсім вийдіть на вулицю, але не покурити, а подихати на повні груди 3-5 хвилин. Сон як рукою зніме.
2
Освіжите обличчя холодною водою. Умивання розширює судини шкіри і підсилює кровотік. Якщо у вас на обличчі макіяж, змочіть хустку і обітріть вільні ділянки обличчя. Прикладіть хустку до лоба і скронь. Не витирайте обличчя. Зачекайте пару хвилин, поки шкіра прокинеться, потім промокніть серветкою.
3
Не сидіть, як приклеєний, у комп'ютера весь день. Встаньте, потягніться, розімніть, походіть, зробіть зарядку. Прогніться, присідайте з витягнутими руками, потягніться вгору, поставивши руки на талію, зробіть кілька поворотів вправо-вліво. Фізична активність дасть потужний заряд бадьорості, відверне від роботи і розбудить засипає організм.
4
З бадьорять напоїв віддайте перевагу чорному листовому або зеленому чаю. Можна випити склянку прохолодної води з лаймом, одну маленьку чашечку кави. Не варто випивати більше двох чашок кави на добу. Це спровокує безсоння і втома. Також не вживайте алкоголь. Незважаючи на те, що після прийому келиха або чарки алкогольного напою ви відчуєте прилив сил, це оманливе враження. Через 10-20 хвилин ви відчуєте сильну сонливість. Та й пити на роботі службовий етикет забороняє.
5
Влаштуйте собі невеликий перекус. Фрукти, сирі овочі, горіхи, темний шоколад як не можна краще підходять для цього. Мало того, що такий раціон не призведе до переїдання і сонливість почуттю ситості, так ще й простимулює вироблення в крові серотоніну і ендорфінів, а це, як відомо, гормони радості і задоволення.
Багато мам стикалися з проблемою, коли дитина починає засинати не вчасно. Вам залишилося п'ять хвилин до того, як ви ввійдете в квартиру, а крихітку починає хилити в сон прямо в колясці. Якщо дати маляті заснути зараз, можна перебити повноцінний денний відпочинок, тому потрібно зробити так, щоб дитина не спав.
Інструкція
1
У переважної більшості дітей є свій режим. Вони хочуть спати, їсти та грати приблизно в один і той же час. Поспостерігайте за своєю дитиною і плануйте прогулянки так, щоб встигати повернутися додому до того часу, як малюка потягне до сну.
2
Побачили, що чадо збирається заснути - почніть відволікати його розмовами. Звертайте його увагу на цікаві речі, що відбуваються навколо вас («Дивись, собачка побігла», «Послухай, як нам співає пташка»).
3
Беріть з собою на прогулянку іграшку, яку ви зможете дати дитині, якщо він почне засипати. Це не повинна бути лялька чи машинка, з якою малюк грає постійно. Чим більш нової буде для нього іграшка, тим більше інтересу вона викличе. Якщо ви не захопили з будинку нічого, що могло б привернути увагу дитини і змусити його забути про сон, можете дати маляті свою річ, яка викличе у нього інтерес - дзеркальце, шпильку, брелок від ключів.
4
Дайте дитині ласощі - яблуко або печиво. Зрозуміло, поки малюк їсть, він не буде засипати.
5
Якщо ваша дитина зовсім маленький, для того, щоб його розбудити, можна посмикати його за руки або щічки, протерти обличчя вологою серветкою, розстебнути курточку (зрозуміло, якщо малюкові при цьому не загрожує застудитися).
6
Вважається, що класична музика і приємні джазові мелодії заспокоюють дитину і допомагають йому швидше заснути. У свою чергу, динамічна музика заважає нормальному сну. Увімкніть на мобільному телефоні популярну пісню, запропонуйте дитині заспівати разом з вами.
7
Пообіцяйте півтора-дворічних дитині, що вдома його чекатиме щось цікаве - ласощі, мультфільм, тато, який повернувся з роботи. Розкажіть, який мультфільм цікавий, і як тато буде радий бачити свого малюка. Тоді малюк і сам постарається не заснути, щоб не пропустити значуще для нього подія.