Як огранити камені.

Все ті властивості, за які цінується ювелірний камінь, найбільшою мірою проявляються у обробленого мінералу. Власне, дорогоцінним він стає тільки в ограненном вигляді. Операції з огранювання досить різноманітні, але мета у них одна - показати камінь в самому виграшному вигляді.
Інструкція
1
Огранка каменю - це процес шліфування його площинами різних форм. Отримані площині називають гранями або ж фасетками. Є два основних види огранок: діамантова і ступінчаста. Це основа для різних типів і форм огранки. Майже всі інші види є різновидами цих двох.
2
Найдавніший спосіб гранування дорогоцінного каміння - це гладка шліфовка. Практично для будь-яких видів каменів підходить цей тип обробки. Гладкою шліфовці найчастіше піддають малопросвечівающіеся і непрозорі камені . Такий спосіб і для рубінів, і смарагдів, а це просвечивающиеся камені , але тільки якщо ці камені не містять великої кількості включень. Гладка шліфовка означає, що каменю передбачається надати опуклу форму, без граней.
3
Один з різновидів гладкою шліфовки - кабошон. Це найпростіший спосіб огранки, що дійшов і до наших днів. Даний вид обробки дозволяє додати каменю правильну опуклу форму, зазвичай овальну або круглу. Для правильного кабошона, тобто круглого, характерно рівність радіусу основи і висоти. Якщо ж висота перевищує радіус - це називають високим кабошон, якщо ж радіус більше, то кабошон називатиметься низьким або плоским.
4
Також огранювання має чималу значимість при оцінці якості каменю, особливо це стосується дорогоцінних ювелірних каменів. При визначенні їх якості вказується кількість граней, ці значення вказані в оціночної таблиці, і це робить свій вплив на вартість. До складних діамантовим огранюванням відносяться: ступінчаста (драбинкою), зірчаста, смарагдова огранювання, трапової, цейлонська, «пульсар», «вечірня зірка». В основному такі види огранки застосовуються для великих каменів.
5
Змішана огранювання передбачає поєднання двох типів шліфовки, це коли верхня частина каменю гладка, а нижня фасетированному, або ж навпаки. Вибираючи камінь для себе, зупиніться на тому вигляді огранюванні, в рамках якої живете ви самі, адже не дарма ж астрологи давним-давно вивчають людські характери за вибором ювелірних виробів.
Без будь яких сумнівів, в ювелірній справі вважається стандартом діамантове ограновування. Справа в тому, що саме цей вид огранки допомагає додати каменю лоск і найбільшу сяйво. При цьому відмінно дотримується не тільки пропорції, форма, але і кількість граней.
Вам знадобиться
  • Рапідограф, цемент, осколок іншого алмазу, ніж, алмазний різець, мастика, вода, верстати
Інструкція
1
Проведіть попередній огляд. Вам потрібно визначитися і вибрати найоптимальніший спосіб його обробки, причому потрібно врахувати всі нерівномірності і дефекти.
2
Розмітьте камінь. Це потрібно робити таким чином, щоб самій густозабарвлені була нижня сторона каменю. Намітьте лінії розколювання або розпилювання, використовуючи рапідограф. Заздалегідь продумайте, як краще прибрати дефекти каменю під час огранки.
3
Розділіть камінь на частини. Для цього вам потрібно розпиляти його або розколоти. Для цього закріпіть алмаз на оправі спеціальним цементом. Нанесіть риску (ризику) на ребрі кристала іншим алмазом або осколком. Після цього вставте в ризику спеціальний ніж і відколу частини алмаза.
4
Щоб додати каменю форми, проведіть обдирку. Справити її потрібно вручну. Використовується для цього алмазний різець, який закріплюється в державке. Алмазу потрібно надати необхідну форму, а гострі грані і ребра сгладьте. Для обдирання можете ще використовувати спеціальні верстати, на яких встановлені круги з алмазним напиленням. Камінь повинен обертатися зі швидкістю не нижче 100 і не вище 700 об/хв .. В цей час швидкість алмазного диска підберіть самостійно, враховуючи швидкість заготовки. Використовуючи мастику, приклейте камінь до торця оправки. Її, у свою чергу, вставте в спеціальний пристрій на верстаті. Під час обробки використовуйте воду для охолодження.
5
Далі вам потрібно зробити огранку каменю. З початку відшліфуйте. Головна задача - зняти основну масу каменю і нанести на його поверхню грані певної форми. Для шліфування використовуйте спеціальні верстати, які оснащені ограночного диском.
6
Після виготовлення відокремте камінь від державки, і ретельно промийте в ультразвукової ванні.
Зверніть увагу
Під час обдирання камінь не виходить обробити. Підкоригує швидкості обертання каменю і диска. Якщо камінь не піддається - додайте швидкість, навпаки, занадто швидко йде процес - зменшуйте.