Як налаштувати робочий стіл.

Робочий стіл - це основне «робоче місце» кожного користувача Windows, на якому знаходяться найпотрібніші ярлики, відкриваються вікна додатків і т. Д. Природно, кожен хоче зробити своє робоче місце унікальним, відмінним від інших і при цьому зручним , благо, Windows надає різноманітні можливості для цього. Подивимося, як можна налаштувати робочий стіл.
  1. Відкрийте Панель управління - Екран. У лівій частині вікна є декілька розділів настройки, що дозволяє управляти різноманітними параметрами поведінки дисплея комп'ютера.
  2. Налаштування дозволу екрану - дозволяє задати дозвіл екрана, або екранів, якщо підключені додаткові монітори. Крім того, тут можна налаштувати робочий стіл так, щоб він дублювався на додатковому екрані (зручно для презентацій, коли глядачі бачать на великому екрані те ж саме, що лектор на дисплеї власного ноутбука або комп'ютера) або ж щоб він «розширювався» на додатковий екран (зручно при роботі з двома моніторами, коли вони є як би частинами єдиного віртуального монітора).
  3. Налаштування яскравості - тут можна здійснити настройку поведінки дисплея при різних режимах харчування. Наприклад, при роботі ноутбука від батарей розумно знизити яскравість монітора, адже лампа підсвічування - один з найбільш енергоємних вузлів комп'ютера, і зниження її яскравості може помітно збільшити термін роботи ноутбука від акумулятора. При роботі від мережі регулювання підсвічування може бути корисно для зниження стомлення очей в різних умовах освітлення.
  4. Персоналізація - найбільш цікавий більшості користувачів розділ. Отримати до нього доступ можна також клацнувши правою кнопкою миші по будь-якому місцю робочого столу, де немає ярликів та інших об'єктів, і вибравши пункт "Персоналізація". Тут можна вибрати картинку для фону робочого столу, змінити значки системних ярликів і покажчики миші, а також поміняти заставку, що з'являється при бездіяльності системи і стиль оформлення вікон Windows. Всі налаштування можна зберегти у власній темі робочого столу, щоб надалі їх не доводилося налаштовувати поодинці. Тут же можна вибрати готову тему як зі складу стандартних тим Windows, розроблених професійними дизайнерами, так і завантажити тему з інтернету, де є безліч тем, створених як професіоналами, так і любителями.
Робочий стіл - це віртуальний простір монітора, на якому графічно відображені значки програм, робочих папок і файлів документів, необхідні користувачеві для швидкого доступу. По суті, це ваше особисте робоче місце, яке можна налаштувати таким чином, щоб воно було функціональним, зручним і приємним оку.
Інструкція
1
Клацніть правою кнопкою миші на вільному місці робочого стіл а - відкриється контекстне меню. Наведіть курсор на рядок «Властивості» і клацніть по ній лівою кнопкою миші. З'явиться вікно налаштувань «Властивості: Екран».
2
Почніть з вкладки «Теми». Тема робочого стіл а - це фоновий малюнок (картинка), набір звуків, значків та інших елементів, які використовуються для настройки виду робочого стіл а одним клацанням миші. Наведіть курсор на вподобану вам тему, клацніть по ній лівою кнопкою миші і після натискання на кнопку «Застосувати» обраний вами варіант відразу відобразиться на вашому робочому стіл е.
3
Вкладка « Робочий стіл» дає можливість поміняти фоновий малюнок (картинку, шпалери) у заданій темі. Його можна вибрати із запропонованого набору, а можна клацнувши по кнопці «Обзор», отримати доступ до власних файлів. Виберіть потрібну вам картинку. Після того як в поле «Ім'я файлу» з'явиться найменування вашого об'єкта, натисніть «Відкрити». В опції «Розташування» задайте розташування картинки, вибравши один із запропонованих вам варіантів: по центру, замостити, розтягнути. Якщо ви любите «чистий» робочий стіл, то в списку тем виберіть «Ні» і в опції «Колір» підберіть колір для фону робочого стіл а.
4
Не виходячи з вкладки « Робочий стіл», натисніть «Налаштування робочого стіл а». У вас відкриється вікно «Елементи робочого стіл а». Виберіть вкладку «Загальні». Тут ви можете включити і вимкнути системні значки, поставивши відповідні галочки. При бажанні можна змінити графічне зображення значків за допомогою кнопки "Змінити значок». У нижній частині вікна можна налаштувати автоматичне керування очищенням робочого стіл а від невикористовуваних елементів. Якщо у вас немає в цьому необхідності, то просто не ставте галочку в полі управління опцією.
5
Якщо замість фонового малюнка ви хочете бачити на вашому робочому стіл е сторінку з інтернету, то перейдіть до вкладки «Веб». Щоб заборонити зміну і переміщення елементів робочого стіл а поставте галочку в полі управління опцією «Закріпити елементи робочого стіл а». Збережіть зміни за допомогою кнопки Ок. Вікно «Елементи робочого стіл а» закриється. Завершіть роботу в даній вкладці натисканням кнопки «Застосувати».
6
За допомогою вкладки «Заставка» ви можете налаштувати, так званий «Хранитель екрану». Ця функція була необхідна, коли монітори складалися з електронно-променевої трубки для захисту від вицвітання. Сучасні монітори в такий захисту не потребують, а для захисту конфіденційної інформації від цікавих або зловмисників ця функція знадобиться. Для цього виберіть підходящу заставку із запропонованого набору, запрограмуйте інтервал часу, через який вона включиться автоматично, якщо ви не виробляєте маніпуляцій з мишею і клавіатурою, і встановіть захист паролем.
7
Для зміни параметрів живлення монітора клацніть по кнопці «Харчування». Відкриється вікно «Властивості: Електроживлення», за допомогою якого ви можете керувати сплячим режимом і джерелом безперебійного живлення. Збережіть зміни налаштувань і закрийте вікно за допомогою кнопки Ок. Перш, ніж покинути вкладку, натисніть кнопку «Застосувати».
8
Наступна вкладка «Оформлення» пропонує вибір стилів оформлення відкриваються вікон і кнопок, колірну гамму і розмір шрифту. За допомогою кнопок «Ефекти» та «Додатково» ви можете привласнити додаткові параметри до обраного стилю оформлення у вигляді тіней для меню, згладжування екранних шрифтів, великих значків і т.д.
9
В останній вкладці «Параметри» за допомогою повзунка встановіть параметри дозволу екрану. Для монітора 17 дюймів оптимальне дозвіл - 1024х768, для монітора 19 дюймів - 1280х1024 або 1400х1050. У правому нижньому куті віконця клацніть по кнопці «Додатково» і виберіть вкладку «Монітор». Виставте максимальну частоту оновлення екрану. Збережіть за допомогою кнопки Ок. Натисніть на кнопку «Застосувати» .Отже, ви закінчили настройку властивостей екрану. Тепер закрийте вікно «Властивості: Екран», клацнувши по хрестику в правому верхньому куті вікна.
10
Знову поверніться в контекстне меню, клацнувши правою кнопкою миші на вільному місці робочого стіл а.Опція «Упорядкувати значки» допоможе вам розподілити значки на робочому стіл е так , як вам це зручно для работи.Опція «Вставити» дасть вам можливість розмістити раніше скопійований файл на робочому стіл Е.С допомогою опції «Створити» ви зможете створити новий файл документа або нову робочу папку.
Зверніть увагу
Всі операції з вибору конкретних опцій виробляються лівої кнопкою миші.Прі роботі з контекстним меню: - опції можуть бути включеними або відключеними; щоб включити опцію, треба встановити поруч з нею галочку; - якщо якась опція показана сірим кольором, то в даній конфігурації вона неактивна, і на неї не можна впливати.
Корисна порада
На робочому столі краще розміщувати ярлики програм. Ярлик - не саме програма, а лише посилання на неї. Якщо ви випадково видалите значок ярлика, то програма залишиться незачепленою, і потім ви зможете створити для неї новий ярлик. Він ще потрібен для того, щоб уникнути перевантаження того локального диска, на якому розташована операційна система вашого комп'ютера. Тобто всі програми і робочі файли ви можете зберігати на інших локальних дисках, а управляти ними через ярлики, розташовані на вашому робочому столе.Чтоби створити ярлик, клацніть правою кнопкою миші по потрібній папці або програмі, в меню, виберіть «Створити ярлик» і клацніть лівою кнопкою миші. Тепер значок ярлика перенесіть на робочий стол.Фоном робочого столу ви можете зробити будь-яку свою фотографію або картинку. Для цього скористайтеся альтернативним способом - відкрийте потрібну вам фотографію, двічі клацнувши по ній лівою кнопкою миші, потім правою кнопкою миші клацніть по полю фотографії і в меню виберіть «Зробити фоном робочого столу».