Як визначити розрядність операційної системи.

Спочатку розрядність - це характеристика центрального процесора комп'ютера, яка визначає кількість оброблюваної ним інформації за один такт. Цей параметр впливає на швидкодію системи і можливість використовувати з процесором більш просунуті апаратні засоби. Щоб повною мірою задіяти апаратні можливості, створюється і програмне забезпечення, що спеціалізуються на роботі з «залізом» певної розрядності. Дізнатися розрядність операційні системи можна засобами самої ОС.
Вам знадобиться
  • ОС Windows.
Інструкція
1
Якщо ви використовуєте операційну систему Windows 7 або Vista, розкрийте головне меню і виберіть у ньому пункт «Панель управління». У вікні панелі натисніть посилання «Система і безпека», а потім клацніть по напису «Система», щоб отримати доступ до потрібного аплету. Запустити його можна і по-іншому - наприклад, натисніть клавішу Win, наберіть «сис» і виберіть посилання «Система» в списку результатів пошуку. А можна скористатися гарячими клавішами Win + Pause.
2
У вікні аплету панелі керування під заголовком «Перегляд основних відомостей про вашому комп'ютері» знайдіть розділ «Система», а в ньому рядок, що починається з напису «Тип системи». Після двокрапки в цьому рядку і вказана розрядність вашої версії ОС.
3
Можна дізнатися ці дані і з використанням іншого компонента ОС. Для його запуску теж розкрийте головне меню системи, наберіть на клавіатурі три літери «сис» і натисніть Enter. В результаті запуститься компонент із заголовком «Відомості про систему». На основній вкладці, яка носить ту ж назву, знайдіть рядок «Тип» в колонці «Елемент». У другій колонці - «Значення» - буде міститися потрібна вам інформація. Зазвичай вона наводиться англійською мовою. Якщо ви виявите там напис X86-based PC, це означає, що в комп'ютері використовується 32-розрядна операційна система. 64-розрядної системі відповідає напис X64-based PC.
4
В ОС Windows XP описаний в попередньому кроці компонент системи теж є, але відкривати його доведеться через діалог запуску програм. Розкрийте головне меню, виберіть пункт «Виконати», потім надрукуйте winmsd.exe і клацніть по кнопці OK. Методика визначення тут точно така ж, як і в попередньому способі - у полі «Тип» має бути присутнім число 64 для 64-розрядної ОС або число 86 для 32-розрядної.
5
У версії XP можна використовувати і такий варіант: натисніть клавіші Win + R, потім наберіть sysdm.cpl і натисніть клавішу Enter. У вікні, перейдіть на вкладку «Загальні» і прочитайте напис під заголовком «Система» - якщо в назві ОС немає згадки про 64-бітної розрядності (x64 Edition), значить, система 32-розрядний.