Як не замерзнути в сильний мороз.

Мороз не повинен стати перешкодою для оздоровчих прогулянок на свіжому повітрі. І хоча тривале перебування на холоді може призвести до згубних наслідків, якщо до виходу на вулицю добре підготуватися, то і мороз, і сніг, і крижаний повітря вам будуть дарма.
Вам знадобиться
 • - шарф;
 • - шапка;
 • - рукавиці;
 • - кілька пар шкарпеток;
 • - светр;
 • - верхній одяг;
 • - гаряча їжа;
 • - чай з імбиром.
Інструкція
1
утеплювати по погоді. Сучасна морозостійка одяг достатня легка в порівнянні з важкими шубами, але в той же час вона добре тримає тепло і не дає організму охолонути. Не нехтуйте принципом багатошаровості. Одягаючись, немов качан капусти, в подвійні рукавиці, футболку, светр і толстовку, дві пари шкарпеток і т.д., ви забезпечите набагато більшу теплоізоляцію. Зверніть увагу на термобілизна - його відмітна особливість в тому, що воно дозволяє тілу дихати, але при цьому не дає попусту витрачати тепло, що випромінюється самим організмом. Верхній одяг повинен бути ветронепродуваемой і бажано водонепроникною. Це стосується штанів і курки, пуховика або пальто. І найголовніше - максимально утеплите голову, шию і ноги.
2
Організму потрібні і внутрішні ресурси для збереження тепла. Тому перед виходом на вулицю, особливо на тривалий час, добре і щільно поїжте. Недостатнє харчування, так само як і втому, запросто можуть стати причиною обмороження кінцівок через те, що опірність організму знижена. Поїжте що-небудь дуже ситне - м'ясо, пиріг, суп, кашу. Випийте гарячий чай. Наприклад, гарячий імбирний напій показаний до і після прогулянок на свіжому морозному повітрі. Заваріть чорний або зелений чай, додайте в нього свіжої нарізаний імбир і лимон. Пийте гарячим. Імбир м'яко підвищує температуру тіла, активує його внутрішні ресурси, не даючи вам замерзнути.
3
Утримайтеся до і після прогулянки від алкоголю. Він, безумовно, знижує відчуття холоду, але вводить вас в оману, не даючи відчути, наскільки організм замерз в дійсності. Намагайтеся на морозі не палити - це провокує звуження кровоносних судин, знижуючи кровопостачання кінцівок. Тому саме курців і людей у стані алкогольного сп'яніння медики включають в основну групу ризику при обмороженнях.
4
Не стійте на місці, рухайтеся. Швидка ходьба, підстрибування, зарядка - все це стимулює кровообіг і розігріває організм. Намагайтеся не дихати ротом, прикривайте ніс рукавичкою.
Частою проблемою власників автомобілів в зимовий період стає відкривання замерзлих замків або дверей. Але потрапити в машину можна самостійно, без залучення фахівців.
Вам знадобиться
 • - запальничка;
 • - гаряча вода у пластиковій пляшці;
 • - розморожувати рідина.
Інструкція
1
Прогрійте ключ запальничкою або підпаленій газетою і періодично вставляйте його в замок дверей, акуратно провертаючи то в одну, то в іншу сторону. Будьте уважні, щоб не зламати ключ. Також можна прогрівати таким способом і сам замок, але тут є небезпека зіпсувати зовнішній вигляд вашої машини.
2
Поверніть долоні в трубочку, підставте до замку і дуйте на нього через цю трубочку, через кожні тридцять секунд пробуючи відкрити замок. Можна просто почати дути на замок, не використовуючи свої долоні. І тут важливо те, наскільки довго ви будете робити це, а не наскільки інтенсивно.
3
Використовуйте будь-яку розморожуючу рідина: WD-40, спирт. Вставте в замок тонку трубочку, яка йде в комплекті з балончиками такої рідини і зробіть вприскування її. Потім вставляйте ключ і намагайтеся провертати. Плюс використання таких рідин в тому, що вони містять масла, які перешкоджатимуть подальшої за Морозко механізму. Але після того як відкриєте замок, обробіть його мастилом.
4
Якщо замки відкриваються, ключ легко повертається, а кнопки закривання дверей вийшли вгору, але машина не відкривається, значить, двері примерзла до отвору. Щоб відкрити її по периметру простукаєте кулаком, акуратно візьміть ручку і дерните кілька разів. Потім знову простукаєте і знову дерните. Тільки будьте обережні, пам'ятайте, що це ваша машина.
5
Якщо у вас відкривається багажник, хлопніть його кришкою кілька разів. Таким чином утворюється повітряна подушка в салоні і видавить двері зсередини. Потім знову простукаєте по периметру і посмикайте за ручку.
6
Наберіть в пластикову пляшку гарячу воду і пролийте її також по периметру двері. Вам потрібно кілька таких пляшок. Після того, як двері відкриються, ретельно протріть її, щоб не залишилося вологи на поверхні, і вона не примерзла ще сильніше.