Як навчитися бітбоксинг.

Навчитися бітбоксинг - мистецтву створення бітів, мелодій, ритмів, звуків різних інструментів за допомогою власного рота - може кожен. Якщо ви вирішили зайнятися цим мистецтвом, але поняття не маєте з чого почати, приступите до вивчення основних принципів цього музичного напрямку.
Інструкція
1
Для занять бітбоксинг не потрібні вкладення: сама людина і є інструмент. І в цьому величезний плюс даного напрямку. Адже по суті ніяких витрат ваше нове захоплення не вимагає.
2
Першим ділом, навчитеся відтворювати три головних звуку, які служать основою битбокса: classic kick (кік), hi-hat (хет) і snare drum (снер). Kick - це буква «Б», сказати не голосом, а одними губами. Звук «хет» означає виголошену букву «Ц» або «Т». Їх треба вимовляти м'яко і коротко. Цей вид найлегший для відтворення. Снер щодо складніше, ніж хет, але навчитися все-таки можна. Спробуйте сказати губами слово «пуфф», не використовуючи при цьому голос.
3
Коли у вас будуть виходити окремі звуки, постарайтеся скласти їх в біт. Поєднання кика, хета і снера можуть бути різними. Нічого страшного, якщо спочатку у вас не все виходитиме. Щоб не збиватися з ритму, використовуйте метроном.
4
Нічого не вийде, якщо ви не будете правильно дихати. Так що потрібно довго і наполегливо тренувати дихання, адже справа в тому, що в бітбоксігне воно дуже рідкісне. Тому, краще відмовитися від шкідливих звичок і почати займатися спортом, інакше під час виконання бітів є ризик запихаться.
5
Вчіться Битбокс у професіоналів. Гуру бітбоксинг покажуть вам, як потрібно правильно вимовляти звуки і поєднувати біти. Дивіться виступи кращих виконавців і пробуйте повторювати за ними. Слухайте, вникати, вивчайте. Поступово ви навчитеся відтворювати спочатку короткі і не складні біти. Потім вже можна складати свою «музику».
6
Для того, щоб розвинути свої здібності, пробуйте перетворювати в біти популярні пісні. Коли вийде зімітувати чиюсь композицію, можна спробувати зробити варіацію або що-небудь змінити в оригіналі, наприклад, ритм або інтонацію. Так у вас вийде абсолютно нова пісня, яка розширить межі вашої творчості.
7
Практика - головний учитель. Постійно відточуйте свої вміння, пробуйте видавати нові звуки, придумуйте свої «пісні». Не бійтеся змішувати різні інтонації, намагайтеся фантазувати, включайте в свої твори звуки природи, птахів, тварин і доводите свої біти до досконалості. Тільки так можна добитися добрих результатів.
Зверніть увагу
Щоб розвинути темп і ритм, потрібно спочатку навчитися виразно і легко відтворювати звуки окремо. Тільки тоді пробуйте брати певний ритм і робити його швидше. Але головне в бітбоксинг - зробити нешвидко, а чітко.
Корисна порада
Чим більше звуків ви будете вміти видавати, тим різноманітніше буде ваш репертуар. Навчіться наслідувати звучанню скрипки або гітари, виучитеся звуковим ефектам.