Як з кісточки виростити сливу. Як посадити костачку від сливи щоб був уражай.

Сливу можна виростити не тільки з саджанців, а й з кісточок. Для цього використовуються кісточки плодів уссурийской, китайської, канадської та далекосхідної сливи. Інші сорти зійти можуть, але дерево плодоносити не буде, або плоди виростуть дуже дрібні.
Вам знадобиться
  • - пісок;
  • - живильне грунтова суміш;
  • - горщики;
  • - ящики.
Інструкція
1
Кісточка у сливи дуже щільна і якщо її просто посадити в землю і поливати, сходи не з'являться. Тому перед посадкою на два тижні помістіть кісточки у вологу тканину або пісок.
2
Підготуйте поживний грунт. Висаджувати можна і у відкритий грунт восени, але при цьому є велика ймовірність того, що навесні ви не виявите кісточок - їх знищать гризуни. Тому посадку проводите в поживну суміш, використовуючи горщики або ящики.
3
Підтримуйте грунт у вологому стані до появи сходів. Розточки з'являться через 40-45 днів. Температура для пророщування повинна підтримуватися на рівні 23 градусів, вологість повітря 60-65%.
4
Через три місяці розсадите саджанці в окремі горщики. Щоб із сливи не виросла дичка, пересадку протягом першого року вам доведеться проводити не менше 5-7 разів.
5
У відкритий грунт висаджуйте підросли саджанці через 1 рік після сходів. Відстань між посадками має бути 1х2 метри. Для гарного запилення висаджуйте в один ряд 5-6 рослин.
6
Перед висадкою у відкритий грунт підготуйте ями, заправте їх компостом, перегноєм, додайте по одному відру піску. Рослина має бути перевалено разом з грудкою землі, щоб коренева система не ушкодилася. Ущільните землю, поставте кілочки, прив'яжіть молоду сливу шпагатом. Удобрювати рослини додатково немає ніякої необхідності, якщо ви добре підготували і заправили посадкові ями.
7
Оптимальні терміни для пересадки у відкритий грунт - рання весна або осінь, коли температура повітря сприяє оптимальній приживлюваності. Догляд полягає в розпушуванні, прополці, своєчасному поливі. Крону можна не формувати, це дозволить отримати більш рясний урожай.
8
Перший урожай ви отримаєте на п'ятий чи шостий рік. Плоди будуть досить дрібні, але у міру зростання щорічно ви будете отримувати більші плоди.
Посадити в землю апельсинову кісточку - завдання не складна. Цілком можливо, що вона навіть проросте, адже апельсин вважається самим невибагливим рослиною з усіх цитрусових. Він досить швидко росте і може пристосовуватися до будь-якого освітленню. Але якщо ви хочете виростити з кісточки даний деревце, то для цього необхідно знати деякі маленькі хитрощі.
Вам знадобиться
  • - апельсини (кісточки);
  • - горщик;
  • - торф;
  • - чиста вода;
  • - целофанова плівка .
Інструкція
1
Після того, як ви з'їсте плід і дістанете звідти кісточку, можна приступати до посадки. Для початку, підготуйте горщик і грунт. Візьміть глиняний горщик діаметром близько 10 см, укладіть на дно дренаж, а зверху насипте грунт. Грунт обов'язково повинна бути поживна, найкраще її брати з-під кропиви або дуба. Якщо таку ви не знайдете, то готову суміш можна купити в магазині.
2
Посадіть кісточку на глибину близько 2,5 см, причому садити краще відразу пару в різні горщики. В кісточці апельсина є кілька зародків, тому може з'явитися відразу 2-3 паростка. Потім грунт полийте і накрийте плівкою. Поставте горщик в освітлене місце і не знімайте плівку до появи сходів. При температурі приблизно 22 градуси сходи з'являться через 3 тижні. Після їх появи виберіть найміцніший паросток, а що залишилися пріщіпніте.
3
Після того, як втеча трохи підросте, пересадити його в горщик побільше, щоб рослині було просторо. Як правило, пересаджувати апельсин не рекомендують, найкраще періодично міняти верхній шар землі і збагачувати її добривами. Виберіть в приміщенні місце для деревця з розсіяним яскравим світлом і намагайтесь його не переставляти.
4
Влітку поливайте частіше і обприскуйте деревце, можете навіть виносити його на балкон або в сад. Добрива рекомендується вносити раз на 2 тижні.
5
Для того щоб апельсин нормально цвів і плодоносив, йому необхідно сформувати крону. Навесні прищипуйте гілочки, що мають довжину 10 - 15 см. Верхні листки залишайте, а два під ними обірвемо. Це буде сприяти пробудженню нирок.
6
Якщо ви хочете, щоб апельсин швидше зацвів, забезпечте йому холодну зимівлю. Утримуєте його взимку при температурі приблизно 7 градусів і рідкісному поливі. В такому випадку він зацвіте вже через 3 роки.
Зверніть увагу
Не праві ті, хто вважає, що виростити лимон з кісточки будинку і домогтися його швидкого плодоношення неможливо. При грамотному підході з кісточки лимона, апельсина, мандарина, та й інших цитрусових, навіть в домашніх умовах за 4 - 5 років можна отримати плодоносні деревця! Відомо, що в природі - в країнах Південно-Східної Азії та в субтропіках Італії та Іспанії - плодоношення цитрусових дерев, вирощених з насіння, настає на 5-7-й рік.
Корисна порада
Потрібно приготувати невеликий горщик з отворами в днище, засипати в нього спеціальну землю для цитрусових - така продається в будь-якому квітковому магазині - і на глибину два сантиметри висадити всі наявні кісточки. Пересаджувати рослини потрібно приблизно через рік, але можна і раннє, бажано по весні, підбираючи горщик за розміром, щоб не перешкоджати розвитку кореневої системи. Пам'ятайте, на початковому етапі ви повинні не тільки думати про те, як виростити апельсин, але і як грамотно його надалі ...