Як фарбувати стелі валиком.

Білі рівні стелі у вашій квартирі - це, перш за все, красиво. Створити подібну красу вам допоможуть сучасні будівельні інструменти. Для того щоб пофарбувати стелю рівно і акуратно, вам для виконання роботи буде потрібно малярний валик.
Вам знадобиться
  • - маленький валик з крупним ворсом
  • - валик великий із середнім ворсом
  • - кюветка для фарби
  • - штирок (держак для валиків)
  • - кисть
  • - фарба
Інструкція
1
Валики бувають великими і маленькими, з довгим ворсом і зовсім коротким. Для фарбування стель підійдуть валики з середнім ворсом. Вони вбирають достатньо фарби, щоб за один раз укрити площа стелі в 1кв.м.
2
До фарбування стелі зробіть підготовчі роботи. Якщо стеля був покритий побілкою, то размойте її. Якщо стеля був пофарбований водоемульсійною фарбою, то промийте його теплою водою. Якщо на стелі були наклеєні шпалери, то намочіть їх і зніміть шпателем.
3
Після того як ви очистили стелю від старої обробки, подивіться чи немає на ньому тріщин, ямок, нерівностей. Якщо такі похибки маються, то закладіть ці місця розчином або шпаклівкою. Потім весь стелю прошкурьте і заґрунтуйте ґрунтовкою. Після того як стеля просохне, можете приступати до фарбування. Для фарбування стелі використовуйте валик з штирьком (держак для валиків), це допоможе вам обійтися без драбини.
4
Стелі починайте фарбувати від кута, який знаходиться ближче до вікна, і поступово йдіть углиб кімнати. Важливим елементом у фарбуванні стелі є його примикання до стіни. Щоб профарбувати примикання використовуйте маленький валик 5 см з довгим ворсом. Особливо ретельно прокрасьте кути стелі. Для цієї мети можете використовувати пензлик. Опустіть маленький валик в кюветку з фарбою, обкатайте його по сіточці, щоб він не був занадто сирий, і піднесіть до периметру стелі. Далі з невеликим зусиллям проведіть валиком зліва на право. Не старайтесь профарбувати весь периметр відразу. Робіть це тоді, коли фарбуєте біля стіни.
5
Основну площу стелі виконуєте великим валиком з середнім ворсом. Умочіть його в кюветку з фарбою і прокатайте по сіточці, щоб фарба рівномірно розподілилася на поверхні валика. Далі піднесіть його до стелі, але не намагайтеся тримати його прямо у вас над головою. Подумки виділіть собі сектор рівний 1,5 кв. метрів і починайте наносити фарбу паралельними смужками, рівномірно фарбуючи поверхню. Наступну смужку наносите так, щоб вона перекривала попередню. Потім цей сектор прокрасьте вздовж, це допоможе уникнути непрокрасов поверхні.
6
Намагайтеся зафарбовувати стеля ретельно, не допускайте пропусків, інакше це позначиться на кінцевому результаті. Стеля вийде плямами, поправити цей дефект буде неможливо.
7
Під час роботи не натискайте сильно на валик. Намагайтеся розподіляти фарбу рівномірно, щоб не було патьоків на поверхні стелі. Якщо все ж зайва фарба утворилася, то розтушуйте її в різних напрямках.
8
Стелі фарбують за 2 або 3 рази, це залежить від якості фарби. Після першого фарбування стелі дайте йому просохнути. На банці з фарбою написано, скільки часу буде потрібно до повного висихання поверхні. Потім прокрасьте стеля вдруге, але в протилежному напрямку, тобто з глибини кімнати до вікна. Якщо ви виконали свою роботу грамотно, то достатньо двох разів для фарбування стелі.