Як лікувати емаль зубів. відновлення зубної емалі.

Емаль представляє собою зовнішню захисну оболонку зуба. Вона не має здатність до регенерації, тому при порушенні її цілісності застосовують штучне відновлення. До найпоширеніших захворювань зубної емалі відносяться тріщини, клиновидні дефекти, патологічна стираемость і гіпоплазія.
Інструкція
1
Патологічна стираемость являє собою процес поступового зникнення емалі ріжучої або жувальної поверхні зуба, який призводить до зміни анатомічної форми його коронки. Часто причиною є неправильний прикус, перевантаження робочої поверхні одних зубів за рахунок відсутності інших, неправильна конструкція протеза чи вплив на емаль шкідливих факторів. Нерідко емаль передчасно стирається при різних ендокринних порушеннях - патології щитовидної залози, гіпофіза та інших.
2
Такі порушення лікуються ліквідацією причин, що викликали виникнення патологічного стирання, т. Е. Проводяться ортопедичні заходи. Відновлюється прикус, змінюються протези і т. Д. Після цього проводять косметичне лікування - заміну ділянок дефіциту емалі.
3
Клиноподібний ефект найчастіше виникає в пришийковій частини зуба. Це пошкодження емалі виглядає у вигляді клина і на ранніх стадіях існує як поверхнева садно, тріщина емалі або щілину, видимі тільки під збільшенням. Згодом вони збільшуються, краї дефектів найчастіше рівні, дно тверде. Вважається, що причинами виникнення клиновидних дефектів є пошкодження емалі, пов'язане з микроизгибов зуба в області його шийки. Такі пошкодження виникають під дією механічного навантаження. При її нерівномірному розподілі одні зуби відчувають надмірний тиск, інші - не беруть участь в процесі жування. В результаті емаль тріскається і вилущівается з утворенням дефекту у вигляді клина.
4
Лікування клиновидних ефектів проводять в два етапи. На першому проводять ортопедичні заходи, спрямовані на нормалізацію прикусу і профілактику подальшого прогресу захворювання. На другому - відновлюють емаль за допомогою різних методів: аплікації лаків, мазей і ремінералізуючих розчинів; пломбують дефекти різними матеріалами, такими як стеклоїономерниє, компомерние або рідкотекучі композити. Встановлюють вініри і т. Д.
5
При лікуванні захворювань зубної емалі важливим фактором є профілактика подальших її порушень. До цих заходів відносяться ортопедичне лікування, адекватна гігієна порожнини рота і раціональне харчування з достатнім вмістом в їжі вітаміну D і кальцію.