Як лікувати сфеноідіт.

Сфеноїдит - це запалення клиноподібної пазухи носа, виникає в більшості випадків на тлі вірусних або бактеріальних інфекцій. Хвороба небезпечна тим, що запалення може перейти на очну ямку, зоровий нерв або викликати абсцес головного мозку.
Інструкція
1
Найбільш інформативно діагностує сфеноідіт комп'ютерна томографія навколоносових пазух і магнітно-резонансна томографія.Но більшість лікарів користуються для діагностики Риноскопія і рентгенографией, так як це фінансово доступніші дослідження.
2
При гострому сфеноїдиті лікар призначає судинозвужувальні препарати у формі мазей, крапель або спреїв, щоб забезпечити відтік секрету з пазух носа. Однак таке лікування при запущеній формі сфеноїдити рідко дає позитивні результати, навіть у поєднанні з іншими медикаментозними засобами.
3
При хронічному сфеноїдиті необхідно відсмоктування інфікованої слизу. Така процедура складається в промиванні клиноподібної пазухи носа розчином антибіотиків. Таке зондування ефективніше і безболісніше проводити за допомогою спеціального синус-катетера ЯМИК, який дозволяє відкачувати запалену слиз без проколювання. Крім того, слиз видаляється з усіх пазух, одночасно зникають симптоми сфеноїдити, синуситу або фронтіта. Уже після першої процедури проходить головний біль, зменшується набряклість, значно поліпшується загальний стан. Після двох-трьох процедур відновлюється носове дихання і зменшується відтік гною через ніс.
4
Якщо сфеноідіт викликаний зовнішньою інфекцією, з ним впораються антибіотики. Але іноді хвороба викликається анатомічними патологіями в будові носа - занадто вузьким вивідним отвором клиноподібної пазухи, сильно викривленої носової перегородкою. В цьому випадку допоможе лише хірургічне втручання для виправлення причини, інакше запалення виникатиме регулярно. Хірургічне лікування сфеноїдити переважно ендоскопічне і проводиться під місцевою анестезією, тому воно малотравматично для пацієнтів.
5
Профілактика сфеноїдити полягає в своєчасному лікуванні інфекційних захворювань, які можуть його спровокувати. Важливо також усунути фактори, які ускладнюють дане захворювання - викривлення носової перегородки, поліпи або кісти в носі. Важливу роль грає зміцнення імунітету, загартовування.