Як відновити подряпаний диск ?

Всі знають, що дзеркальна поверхня компакт- диска вимагає особливо дбайливого догляду - її не можна чіпати пальцями, диск не можна вигинати і писати на ньому кульковою ручкою, не можна залишати диск на столі без упаковки, так як він може бути пошкоджений, і так далі. Подряпини на компакт- диска х майже завжди вважаються знаком того, що диск зіпсований. Але що при цьому робити тим, у кого на подряпаному диску присутній важлива інформація, яку потрібно відновити? Ви можете спробувати відновити пошкоджений диск декількома способами.
Інструкція
1
Візьміть чисту, суху і м'яку тканину, яка не має помітного ворсу і не оставляющую подряпин. Акуратно протирайте диск, направляючи рух тканини від центру до країв, і ні в якому разі не витирайте диск по колу.
2
Очищаючи диск від пилу і бруду, не натискайте на нього і не використовуйте засобів для чищення, які можуть пошкодити захисне лакове покриття шару з даними.
3
Спробуйте відполірувати диск, так само, як і в попередньому випадку - від центру до країв, поперек доріжок, використовуючи чисте і сухе скло без пилу і крупинок сміття. В деяких випадках для ліквідації як помітних, так і дрібних подряпин на диску можна використовувати поліроль, що містить віск, без агресивної розчинній основи.
4
Нанесіть на подряпину невелика кількість полироля і розітріть м'якою тканиною. Подряпини стануть непомітними, і ви зможете перенести інформацію на комп'ютер, записавши потім копію даного компакт- диска .
5
Можна спробувати виправити поверхню диска гладкою металевою чайної ложкою, акуратно розтираючи фрагменти поверхні з подряпинами. Тертя зніме верхній шар поверхні, після чого диск потрібно заполірувати шматочком м'якої тканини.
6
Ці способи не зможуть повернути диску початкову працездатність, але завдяки їм ви зможете хоча б ненадовго зробити диск знову доступним, щоб отримати цінні дані і скопіювати їх в надійне місце.
Іноді оптичний носій з важливою інформацією є лише в єдиному екземплярі, а резервної копії немає. Щоб створити таку копію, необхідно якісно прочитати диск хоча б один раз.
Інструкція
1
Якщо хоча б частину файлів вдалося прочитати, негайно зробіть їх резервні копії.
2
Перевірте, чи дійсно пошкодження диска є подряпинами. Можливо, це просто забруднення. Їх можна зняти нігтем, шматком пластмаси (але ні в якому разі не металу), а то і зовсім акуратно змити. Але перед тим як поміщати диск в привід після промивки, його необхідно ретельно висушити. Слідкуйте, щоб вода і висока температура не викликали відшарування фольги із зворотного боку носія. Краще користуйтеся водою кімнатної температури, а сушку проводите природну. Не використовуйте для її прискорення тепловентилятори, фени, радіатори опалення, і т.п.
3
Якщо диск не читається в одному приводі, спробуйте використовувати для цього інший. Може вийти і так, що один привід прочитає на диску одні файли, другий - інші. Ті з них, прочитати які вдалося, також негайно резервуйте.
4
Після того як зроблені резервні копії всіх файлів, щодо яких така операція виявилася можливою, приступите до полірування диска. Придбайте спеціальну пасту, призначену для полірування дисплеїв мобільних телефонів. Скористайтеся ним згідно інструкції. Якщо деякі з подряпин розташовані з боку фольги, цю сторону полірувати не намагайтеся - ви лише збільшите їх.
5
Ретельно видаліть з диска сліди полірувальної пасти. Можливо, його доведеться знову промити і просушити.
6
Знову спробуйте прочитати диск в різних приводах. Резервуйте все, що вдасться скопіювати.
7
Чи не викидайте диск після того, як виявиться, що більше нічого з нього зберегти не вдалося. Можливо в майбутньому ваш арсенал поповниться ще кількома приводами, іншими полірувальними засобами, які допоможуть вам витягти з нього ще кілька файлів. Якщо найважливіші з них зарезервувати не вдалося, зверніться в спеціальну фірму, що спеціалізується на відновленні інформації.