Як в'язати по викрійці гачком. в'язання гачком плаття-олівець форма.

Щоб в'язана річ відповідала необхідним розмірам, добре сиділа на фігурі, необхідно користуватися викрійками. На них відзначають місця убавленія і додавання полотна, місця розташування петель і кишень. Якщо в'язане полотно періодично прикладати до викрійці , деталь вийде без спотворень.
Вам знадобиться
  • - форма;
  • - гачок;
  • - пряжа.
Інструкція
1
Зв'яжіть зразок 10х10 см гачком і пряжею, якими будете в'язати виріб. Порахуйте кількість стовпчиків і рядів в одному сантиметрі. Помножте результат на ширину деталі. Наприклад, в одному сантиметрі вийшло 3 стовпчика, ширина деталі 25 см, 3х25 = 75. Отже, в першому ряду вам потрібно буде провязать 75 стовпчиків. Таким же чином порахуйте кількість рядів.
2
Чи не вважайте кількість стовпчиків по довжині повітряної ланцюжка або по маленькому зразку, оскільки в процесі в'язки велике полотно ущільниться. Періодично прикладайте полотно до викрійці (приблизно через кожні 5-10 рядів).
3
Для вив'язування горловини зменшуйте стовпчики, звіряючись з схемою крою, так як практично неможливо порахувати точну кількість стовпчиків для кожного розміру.
4
Зменшення для вив'язування пройми починайте сполучними стовпчиками. Потім зв'яжіть 1 стовпчик без накиду, 1 напівстовпчик і переходите до в'язання стовпчиками по малюнку. Починайте збавляти поступово, враховуючи висоту ряду. При в'язанні різними візерунками кількість стовпчиків для убавок може змінюватися, тому починайте з низьких стовпчиків і поступово переходите на більш високі.
5
Часто на виробах, пов'язаних гачком, виконують виточки. Виміряйте пов'язану частина деталі і порахуйте кількість рядів, що входять в ширину виточки і кількість стовпчиків - у довжину. Наприклад, ширина виточки 3 см - 6 рядів, а довжина 10 см - це 30 стовпчиків.
6
Розділіть довжину виточки на 3, 30: 3 = 10 стовпчиків. Щоб витачка вийшла рівною, чи не довязивайте в кожному прямому ряді до кінця 10 стовпчиків. Поверніть роботу, зв'яжіть напівстовпчик і пров'яжіть до кінця ряду. У наступному прямому ряді не довязивайте 20 петель, потім 10. Другу сторону виточки в'яжіть в дзеркальному відображенні. Як можна частіше прикладайте в'язане полотно до викрійці .
7
Після того як деталь буде пов'язана, зволожите її. Приколіть до викрійці , розкладіть на рівній поверхні і дайте висохнути.
У теорії здається все не так вже й складно - взяти і зв'язати красиву і модну річ по готовій викрійці для себе або своїх рідних. Для того, щоб річ дійсно вийшла красивою, необхідно попрактикуватися, і тоді у Вас точно все вийде. Для цього необхідно зробити наступне:
Вам знадобиться
  • Спиці різної товщини, пряжа, форма.
Інструкція
1
Визначтеся з вибором моделі і розміру речі, що сподобалася, для першого разу краще вибрати простий силует моделі.Возьміте спиці і пряжу необхідного кольору і якості. Для того, щоб виріб був не сильно щільно пов'язане, необхідно мати кілька пар спиць, тонкі для в'язки гумки, і товстіший для в'язки основних частин моделі.
2
Покладіть перед собою викрійку моделі.Детально вивчіть її, попередньо прораховуючи кожен ряд в'язки.
3
Розрахуйте точну кількість петель для початку в'язання спинки необхідної моделі.Начніте в'язати з гумки, якщо така передбачена в моделі виробу.
4
Продовжуйте в'язати спинку, точно дотримуючись усіх змін, а саме, додаючи або, навпаки, збавляючи кількість петель через певний інтервал, вказаний на викрійці .Не плутайте знак мінус і плюс: мінус на викрійці означає зменшення петель, а плюс, навпаки, додавання необхідної кількості петель на моделі.Запомніте кількість петель, які додали або ж збавили, має збігатися по обидві сторони вироби, інакше воно буде мати неправильну форму.
5
вивяжіте точно також передню частину виробу і парні деталі (рукава) моделі.Соедініте разом всі частини моделі, при цьому акуратно і правильно зшиваючи їх. Для того, щоб готовий виріб виглядало привабливо, виперіть його вручну в не дуже гарячій воді, і розкладіть, надаючи правильну форму кожної частини моделі.