Як швидко вишивати хрестиком.

Вишивка хрестом досить трудомістка робота. І для того щоб створити досить велику картину, потрібно до декількох місяців роботи. Є способи, що дозволяють значно полегшити цей дещо монотонна праця, освоївши які, ви зможете вишивати хрестом швидше.
Вам знадобиться
  • - верстат;
  • - подвійна голка;
  • - ксерокопія схеми;
  • - кольорові ручки і олівці;
  • - маркер -текстовиделітель;
  • - картон;
  • - ножиці.
Інструкція
1
Придбайте або зробіть самостійно верстат для вишивки, щоб мати можливість вишивати обома руками. Можна також закріпити якимось чином пяльци на столі. Якщо вам це вдалося, потренируйтесь вишивати двома руками: права при цьому буде нагорі гарувати голку зверху вниз, а ліва - внизу, повертати голку назад.
2
Купіть набір спеціальних двосторонніх голок з вушком посередині. Така голка гостра з обох сторін, що дозволяє не повертати її під час вишивки: правою рукою вводите голку в тканину, лівої знизу дістаєте і, не перевертаючи, відразу ж проливаєте сім потів назад. Нехитрий спосіб, який дозволяє заощадити чимало часу і сил при роботі.
3
Якщо у вас є органайзер для ниток, використовуйте його якомога повніше. В нитка кожного використовуваного кольору всуньте голку і помістіть в своєму відділенні органайзера. Економія часу на втягання ниток в голку може виявитися істотною при великому різноманітті квітів на певній ділянці.
4
Схему вишивки копіюйте або роздруковуйте на принтері, щоб мати можливість спокійно її «псувати». У міру вишивання закреслюйте клітини ручкою або маркером-Текстовиделітелі, відрізайте або загинайте непотрібні ділянки.
5
На ксерокопії схеми розділіть всю картину на ділянки по 10 клітин - по вертикалі і горизонталі. Розділіть на квадрати і канву, промітати її яскравою катушечной ниткою.
6
Візьміть різнокольорові ручки або олівці і на прямо на канві розмітьте основні кольори маленькими точками. Наприклад, листя зі знаком Х зафарбуйте світло-зеленим кольором. Найпростіше це зробити, якщо вирізати дві заготовки: в аркуші картону квадратний отвір розміром з 10 клітин схеми і 10 клітин канви. Прикладаючи ці заготовки до схеми і канві, ви легко зможете перенести всі позначення.
7
Врахуйте, що розмітка буде трохи просвічувати з-під вишивки, тому фарбуйте обережно і відповідним кольором. Не обов'язково зафарбовувати все підряд - достатньо кількох основних забарвлень малюнка (простір між ними можна буде повністю заповнити іншим кольором). Сама по собі розмітка займає досить багато часу, можливо, навіть кілька днів, зате вона дозволяє значно прискорити вишивку хрестом.